Nie żyje Jeremy Bulloch, Boba Fett z oryginalnej trylogii „Gwiezdne wojny”

Odszedł kolejny aktor z obsady starej trylogii Gwiezdne Wojny. Nie żyje Jeremy Bulloch.

Zaledwie kilka tygodni temu pożegnaliśmy Dave’a Prowse’a – czyli Dartha Vadera – a wczoraj pojawiła się informacja o śmierci wcielającego się w Bobę Fetta Jeremy’ego Bullocha.

Aktor po raz pierwszy na ekranie zaczął się pojawiać w latach pięćdziesiątych poprzedniego wieku. Mogliśmy go również oglądać w serialach, na przykład Doctorze Who czy Robinie z Sherwood. Miał na koncie także role w popularnych filmach – chociażby w aż trzech produkcjach o Jamesie Bondzie.

Najbardziej jednak znany był z wcielenia się w Bobę Fetta w Gwiezdnych wojnach, ale nie tylko oryginalnych filmach, ale i w Zemście Sithów – miał tam swoje małe cameo. Przez lata uczestniczył w konwentach Comic Con na całym świecie. Był również autorem wspominek Flying Solo: Tales of a Bounty Hunter.

Jeremy Bulloch miał 75 lat.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu