Nie żyje gwiazda „Star Treka”. Ben Cross miał 72 lata

Przyszło nam pożegnać kolejnego aktora, znanego popkulturowemu światu. Zmarł Ben Cross, gwiazda Star Treka.

Aktor wcielał się w rolę ojca Spocka, Sareka, w blockbusterze z 2009 roku. Ale Ben Cross został zapamiętany także ze swojej kreacji w filmie Rydwany ognia, nagrodzonym czterema Oscarami, Złotym Globem, BAFTĄ czy Złotą Palmą. W ostatnich latach mogliśmy oglądać Crossa w space operze Pandora i adaptacji 12 Małp dla SyFy.

Cross swoją karierę zaczął w 1977 roku, występując w filmie Richarda Attenborougha o II wojnie światowej O jeden most za daleko.

Jak donosi jeden z portali, Ben Cross zmarł dziś rano w Wiedniu, o czym poinformowała jego rodzina. Przyczyną miała być niesprecyzowana choroba. Aktor zdążył jednak nagrać swoje sceny do produkcji The Devil’s Light.

Ben Cross miał 72 lata.

Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu