Nie żyje Diana Rigg. Aktorka „Gry o Tron” miała 82 lata

Aktorka znana z takich pozycji jak Avengers czy Gra o Tron – Diana Rigg zmarła w czwartek, wcześnie rano w domu wśród członków rodziny. 

Jej córka, Rachel Stirling, powiedziała, że ​​w marcu u Rigg zdiagnozowano raka i „ostatnie miesiące spędziła radośnie rozmyślając o swoim niezwykłym życiu, pełnym miłości, śmiechu i głębokiej dumy ze swojego zawodu. Będę tęsknić za nią nie do opisania”.

Była w domu z rodziną, która prosiła o prywatność w tym trudnym czasie. Diana była ikoną teatru, filmu i telewizji. Za swoją pracę na scenie i ekranie otrzymała nagrody BAFTA, Emmy, Tony i Evening Standard. Diana Rigg była bardzo kochaną i podziwianą członkinią swojego zawodu, siłą natury, która kochała swoją pracę i innych aktorów. Będziemy za nią bardzo tęsknić

-powiedział jej agent Simon Beresford w oświadczeniu uzyskanym przez EW.

Diana Rigg początkowo zdobyła sławę w Wielkiej Brytanii, grając Emmę Peel u boku Johna Steeda Patricka Macnee w klasycznym serialu przygodowym The Avengers . W 1969 roku zagrała z George’em Lazenbym w filmie o Jamesie Bondzie On Her Majesty’s Secret Service . Chociaż sam film byłby bardzo oczerniany, występ Rigga jako Tracy Bond stał się ulubieńcem fanów 007. W ostatnich latach aktorka grała Olennę Tyrell w HBO Game of Thrones.

Wśród wielu innych ról filmowych Diany znalazły się: horror Theatre of Blood z 1973 roku oraz programy telewizyjne Bleak House i Doctor Who. Pojawi się także w filmie Edgara Wrighta Last Night in Soho, którego premiera ma się ukazać w przyszłym roku. Oprócz występów w filmie i telewizji Rigg była uznaną aktorką teatralną, która zdobyła nagrodę Tony w 1994 roku za tytułową rolę w filmie Medea.

ŹródłoEw.com
GrafikaEw.com
Joanna Janik
Joanna Janik
Do bólu zakochana w grach wideo, kolekcjonerka gier, konsol i wszelkich gadżetów z nimi związanych. Fanka marvelowego uniwersum, rysownik z przypadku i niedoszły fotograf spełniający się na Instagramie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu