Nie żyje Anne Rice, autorka m.in. „Wywiadu z wampirem”

Zmarła Anne Rice, pisarka znana z cyklów powieściowych Kroniki wampirów, Kroniki Wilczego Rodu czy Śpiąca Królewna. Tę smutną wiadomość przekazał jej syn, Christopher, poprzez wpis na profilu autorki na Facebooku. Odeszła w wieku 80 lat.

Urodzona w 1941 roku autorka zadebiutowała kultowym Wywiadem z wampirem w 1976 roku. Powieść spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem, zapoczątkowała także cykl Kroniki Wampirów. Historia wampira Lestata i ambitnego dziennikarza Louisa doczekała się filmowej adaptacji w 1994 r. z Tomem Cruisem i Bradem Pittem w rolach głównych. Obecnie trwają prace nad przeniesieniem tej opowieści na medium serialowe [Powstaną seriale na bazie serii „Kroniki Wampirów” oraz „Dzieje czarownic z rodu Mayfair”].

Rice przez wielu uznawana jest na królową powieści gotyckich i prawdopodobnie na długo pozostanie w sercach i myślach niejednego czytelnika.

GrafikaCBR.com
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu