Nibiru RPG startuje na wspieram.to

Triglav Studio ogłasza datę rozpoczęcia zbiórki crowdfundingowej projektu Nibiru RPG w polskiej wersji językowej. Zbiórka ruszy dnia 10.02.2021 na portalu wspieram.to i w zamian za wsparcie będzie można zdobyć różne akcesoria, jak i scenariusz do gry w bardzo korzystnej cenie.

Nibiru RPG, to gra z gatunku science fiction stworzona przez Federico Sohnsa, którą na polskim rynku zamierza wydać studio Triglav.

Tytułowe Nibiru to nazwa starożytnej i kosmicznej struktury o nieznanym pochodzeniu, na której powstała wyjątkowa w swej różnorodności cywilizacja. Jej źródłem jest bliski wschód oraz region Mezopotamii.

Ta gigantyczna stacja kosmiczna wielkości kontynentu posiada swój własny niepowtarzalny ekosystem dostosowany do narzuconych im przez lokację sztucznych warunków. To ogromna struktura stacjonująca na orbicie gwiazdy Formalhaut, pogrążona w kosmicznym rumowisku, żywiąca się ciałami nienarodzonych planet. Prawdziwe przeznaczenie Nibiru pozostaje tajemnicą dla mieszkańców zamkniętych w środku tego pozbawionego nieboskłonu świata, żyjących w Miastach-państwach ulokowanych w rdzeniu owej stacji.

Gracze wcielają się w rolę Tułaczy, których łączy coś bardzo istotnego – są to postacie pozbawione większości wspomnień. Jednak stare życie, mimo że zapomniane, wpływać będzie na ich działania i rozwój; w nowym życiu będą dążyć do odzyskania utraconej pamięci i odnalezienia odpowiedzi na dręczące ich pytania. Kim są, skąd są i może najważniejsze, czym rzeczywiście jest Nibiru. Wszystko to czeka na nich podczas wędrówki po całkowicie obcym świecie, przy wsparciu mechaniki MEMOS.

Tułacze różnią się od pozostałych mieszkańców tego niezwykłego świata. Pochodzą bowiem  z miejsc zwanych habitatami, które na zasadzie archetypu wpływają na kontekst wspomnień postaci, ale również na mechanizm ich odzyskiwania.

Zasady gry pozwalają na opowiadanie historii nie tylko naprzód (przeżywanie przygody i decydowanie o losie swoich postaci), ale także wstecz, ponieważ odsłonięcie każdego nowego wspomnienia ujawnia opowieści, te dobre jak i złe, które składały się na poprzednie życia bohaterów.

Na przestrzeni najbliższych dwóch miesięcy na polskim profilu gry na FB, znajdziecie informacje na temat progów, nagród i przyszłości linii wydawniczej Nibiru RPG.

Nibiru RPG startuje na wspieram.to

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu