Naughty Dog odeszło od marki „Uncharted”, co z „The Last of us?”

Jednak następna część The Last of Us III zależy od studia! 

W wywiadzie dla BuzzFeed Druckmann powiedział, że wieloosobowa gra The Last of Us jest w pewnym sensie kolejnym wpisem, ponieważ ma nową historię i postaci, a nawet nazwał ją „kolejnym rozdziałem we wszechświecie”. Ale jeśli chodzi o bardziej właściwą The Last of Us Part III, Druckmann mówił o tym, jak zespół miał duży wpływ na Sony i że nie było „całej presji”, aby zrobić kontynuację.

„Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że w Naughty Dog jesteśmy bardzo, bardzo uprzywilejowani, że naszym wydawcą jest Sony – co oznacza, że ​​Sony finansuje nasze gry, wspiera nas i jesteśmy własnością Sony” – powiedział. „Wspierali nas na każdym kroku, aby podążać za naszymi pasjami — co oznacza, że tylko dlatego, że coś odniosło sukces, ludzie myślą, że istnieje cała ta presja i musimy zrobić sequel. Nie o to chodzi.”

„Dla nas Uncharted odniosło niesamowity sukces — Uncharted 4 było jedną z naszych najlepiej sprzedających się gier — i [byliśmy] w stanie położyć ostatnie pociągnięcie pędzla na tej historii i powiedzieć, że skończyliśmy” — powiedział Druckmann. „Idziemy dalej”.

Druckmann wykorzystał The Last of Us Part II, aby udowodnić swoją rację. Wyjaśnił, że to od zespołu zależy, czy kontynuacja się wydarzy. To w pewnym stopniu potwierdza komentarz Reddita, który wygłosił w 2014 roku podczas premiery Left Behind, w którym stwierdził, że istnieje szansa 50/50, że w tym świecie będzie więcej przygód. W końcu deweloper wymyślił historię, którą chciał opowiedzieć, więc zdecydował się iść naprzód.

„Podobnie w przypadku The Last of Us, to od nas zależy, czy chcemy to kontynuować, czy nie” – powiedział. „Nasz proces jest taki sam, jak w przypadku części II, czyli jeśli uda nam się wymyślić fascynującą historię, która ma to uniwersalne przesłanie i stwierdzenie o miłości – tak jak w przypadku pierwszej i drugiej gry – wtedy powiemy, że fabuła. Jeśli nie możemy czegoś wymyślić, mamy bardzo mocne zakończenie z częścią II i to będzie koniec.

Historie dotyczące The Last of Us Part III pojawiły się w kilku różnych miejscach. Druckmann powiedział niedawno, że w świecie The Last of Us jest „więcej historii do opowiedzenia”. Potwierdził również w kwietniu 2021 r., że ma zarys możliwej kontynuacji, ale upewnił się, że jest to „historia, której [Naughty Dog] nie tworzy”, mimo że „[miał nadzieję], że pewnego dnia [to] zobaczy światło dzienne.”

Przyszłość Uncharted, niezależnie od tego, czy jest z Naughty Dog, czy nie, jest również mroczna. Główny projektant gry, Robert Cogburn, zasugerował Kotaku w 2015 roku przed wydaniem Uncharted 4, że był to prawdopodobnie ostatni wpis zespołu, ponieważ był „zmęczony odpowiadaniem na tego samego rodzaju pytania w tej samej fikcji”.

Jednak nowsze dowody nie są tak ostateczne, a w niektórych przypadkach mogą nawet wskazywać na to, że inne drużyny przejmują panowanie. Rekruter Naughty Dog powiedział, że zespół poszukuje talentów, które mogłyby zbudować zespoły „nie tylko dla nowych tytułów, ale także dla dziedzictwa Uncharted”. I choć niejasna, inna oferta pracy z jednego z pracowników Sony stwierdziła, że ​​pracuje z Naughty Dog nad „ukochaną franczyzą”. Dyrektor kreatywny Lost Legacy, Shaun Escayg, powiedział również GameMe, że studio uwielbia tę serię i chce zobaczyć jej więcej, zauważając, że „nigdy nie powinniśmy mówić nigdy”. Luźne pomruki wskazywały na ponowne uruchomienie, ale zarzuty te nie zostały potwierdzone i nic nie zostało potwierdzone.

GrafikaComingSoon
Karol Riebandt
Karol Riebandthttp://improbite.pl/
Gość, do którego dzwoni Rick, gdy Morty ma wolne. Maruda i gracz, ale nie pogardzi też dobrym komiksem i książką.

Popularne w tym tygodniu