Najbardziej nieprzewidywalne, polskie komedie tego roku w Cinema City

Początek września w Cinema City zaskoczy polskimi produkcjami. 2.09 na ekranach pojawi się Kryptonim Polska, w reżyserii Piotra Kumika. Zaskakująca i pełna gwiazd komedia o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, o których staramy się nie rozmawiać. Drugą premierą, która umili nam początek września będzie komedia romantyczna – Szczęścia chodzą parami, w reżyserii Bartosza Prokopowicza. Film w gwiazdorskiej obsadzie z Weroniką Książkiewicz i Michałem Żurawskim w rolach głównych.

Skrajne środowiska światopoglądowe pokazane w krzywym zwierciadle w Kryptonim Polska – z jednej strony satyra na młodzież wszechpolską, z drugiej to wszystko, z czym ta grupa narodowców tak zaciekle walczy. W tym wszystkim Staszek (Maciej Musiałowski), miejscowy zadymiarz związany z grupą Romana (w roli lidera narodowców rewelacyjny Borys Szyc). A także Pola – zagorzała aktywistka, usposobienie wszystkiego z czym radykalne środowiska się nie zgadzają. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie kontuzja, Staszek na pewno zostałby gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie przypadek prawdopodobnie by się nie spotkali i nie doszłoby do wydarzeń, o których mówi cały kraj. Czy ich relacja ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie? To co zaczęło niewinne uczucie, rozpocznie serię wydarzeń, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, niekonwencjonalny ksiądz i masa osób z całkowicie różnorodnymi światopoglądami.​

Kolejną dawkę wzruszeń, śmiechu i wartkiej akcji zagwarantuje film Szczęścia chodzą parami – komedia romantyczna, w której przesądy i zabobony są tak samo ważne, jak wiara w miłość. Brunon (Michał Żurawski) to przystojny, inteligentny i zabawny terapeuta par. W pracy jest niezastąpiony, potrafi uratować każdy związek. Niestety na własnej ścieżce miłosnej napotyka dużo przeszkód – działa na kobiety jak czarny kot! Nieświadoma ryzyka Malwina (Weronika Książkiewicz), przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie. Tym samym w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń. On tym razem postanawia się nie poddać i zawalczyć o własne szczęście. Aby uratować miłość swojego życia, musi zrozumieć przyczynę własnych sercowych rozczarowań. W filmie, poza Weroniką Książkiewicz i Michałem Żurawskim, zobaczymy całą plejadę gwiazd polskiego kina: Klaudię Halejcio, Antoniego Królikowskiego, Tomasza Karolaka czy Aleksandrę Domańską.

W nadchodzącym tygodniu odbędą się także pokazy przedpremierowe filmów: King: mój przyjaciel lew od 03 do 04.09 oraz Trzy tysiące lat tęsknoty od 07 do 08.09 w wybranych kinach sieci.

13 września kobiecy wieczór w Cinema City. Zapraszamy na kolejne spotkanie z serii Ladies Night.

W tej edycji uczestniczki zobaczą przedpremierowo przezabawną komedię Zołza, w reżyserii Tomasza Koneckiego. Anna (Małgorzata Kożuchowska) to kobieta sukcesu i niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i perfekcyjna w każdym wymiarze, nie widzi jednak, że jej życie jest dalekie od ideału. Film opary jest na ironicznej biografii Ilony Łepkowskiej, czyli “królowej polskich seriali”. Była odpowiedzialna za scenariusze do takich filmów jak: Nigdy w życiu!, Jeszcze raz, Och, Karol, czy Kogel Mogel, a także seriali: Na dobre i na złe, M jak miłość, Barwy szczęścia, a także Klan. W filmie Zołza połączyła siły z niekwestionowanym mistrzem komedii Tomaszem Koneckim, który wyreżyserował takie hity jak: Lejdis, Testosteron, Ciało, czy Listy do M. 3. Na ekranie natomiast zobaczymy całą plejadę polskich gwiazd. W roli tytułowej Zołzy zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, a partnerować jej będą: Artur Żmijewski, Anna Dymna, Zofia Domalik, Rafał Zawierucha, czy Marcin Perchuć.

Tradycyjnie spotkanie uprzyjemnią upominki od partnerów wydarzenia, bezalkoholowy welcome drink oraz konkursy z nagrodami. Cinema City zaprasza wszystkie fanki komedii romantycznych na niezapomniany wieczór do wybranych kin sieci!

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu