Najbardziej kasowy film wszech czasów – „AVENGERS: KONIEC GRY” już na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

0
„Avengers: Koniec gry” to dwudziesty drugi film ze świata Marvel Cinematic Universe, tworzonego od ponad dekady filmowego uniwersum, w którym spotykają się najpopularniejsi komiksowi superbohaterowie Marvela. To również najbardziej dochodowa produkcja filmowa w historii kina, która zarobiła ponad 2,79 mld dolarów. Superprodukcja, w której główne role grają Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Brie Larson jest już dostępna na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

Najbardziej kasowy film wszech czasów – „AVENGERS: KONIEC GRY” już na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!23 dni po tym jak Thanos (Josh Brolin) użył Rękawicy Nieskończoności aby wymazać połowę istot żywych ze wszechświata (wydarzenia opowiedziane w filmie „Avengers: Wojna bez granic”), Kapitan Marvel (Brie Larson) ratuje dryfujących bezradnie w kosmosie Iron Mana (Robert Downey Jr.) i Nebulę (Karen Gillen), sprowadzając ich na Ziemię. Wspólnie z pozostałymi Avengersami: Hulkiem (Mark Ruffalo), Kapitanem Ameryką (Chris Evans), Thorem (Chris Hemsworth), Czarną Wdową (Scarlett Johansson), Jamesem Rhodesem (Don Cheadle) i Rocketem (Bradley Cooper) ruszają w pościg za Thanosem. Superbohaterowie mają nadzieję, że przy pomocy jego Rękawicy Nieskończoności będą w stanie cofnąć apokalipsę wywołaną przez Szalonego Tytana. Niestety z przerażeniem odkrywają, że Thanos zniszczył Rękawicę.

Pięć lat później Ant-Manowi (Paul Rudd) udaje się wydostać z Wymiaru Kwantowego, gdzie został uwięziony po tym jak Thanos użył Rękawicy Nieskończoności (wydarzenia opowiedziane w filmie „Ant-Man i Osa”). Z zaskoczenia odkrywa, że w Wymiarze Kwantowym czas płynie znacznie wolniej i podczas gdy na świecie minęło pięć lat on sam spędził w nim jedynie… pięć godzin. To podsuwa mu pomysł wykorzystania Wymiaru Kwantowego do podróży w czasie i powstrzymania Thanosa przed wywołaniem zagłady. W sercach superbohaterów ponownie pojawia się nadzieja, jednak czy po tak długiej przerwie są jeszcze w stanie się zjednoczyć i uratować wszechświat?

„Avengers: Koniec gry” to wyjątkowa superprodukcja kończąca trwający 11 lat etap w historii filmowych superbohaterów świata Marvel Cinematic Universe. To opowieść o ostatecznej konfrontacji, końcu, ale i nowym początku. To film, który podbił serca krytyków i widzów oraz pokonał „Avatara” Jamesa Camerona na liście najbardziej dochodowych produkcji w historii kina!

Za reżyserię filmu „Avengers: Koniec gry” odpowiedzialni są bracia Anthony i Joe Russo. W rolach głównych występują: Robert Downey Jr. („Iron Man”) jako Tony Stark/Iron Man, Chris Evans („Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”) jako Steve Rogers/Kapitan Ameryka, Chris Hemsworth („Thor”) jako Thor, Mark Ruffalo („Avengers: Czas Ultrona”) jako Bruce Banner/Hulk, Scarlett Johansson („Avengers: Czas Ultrona”) jako Natasha Romanoff/Czarna Wdowa, Jeremy Renner („Avengers”) jako Clint Barton/Hawkeye, Don Cheadle („Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”) jako James Rhodes/War Machine, Paul Rudd („Ant-Man”) jako Scott Lang/Ant-Man, Brie Larson („Kapitan Marvel”) jako Carol Danvers/Kapitan Marvel, Benedict Cumberbatch („Doktor Strange”) jako Doktor Strange, Tom Holland („Spider-Man: Homecoming”) jako Peter Parker/Spider-Man, Chadwick Boseman („Czarna Pantera”) jako T’Challa/Czarna Pantera, Zoe Saldana („Strażnicy Galaktyki vol. 2”) jako Gamora, Karen Gillan („Strażnicy Galaktyki vol. 2”) jako Nebula, Tom Hiddleston („Thor: Ragnarok”) jako Loki, Paul Bettany („Avengers: Czas Ultrona”) jako Vision, Elizabeth Olsen („Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”) jako Wanda Maximoff/Scarlett Witch, Anthony Mackie („Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”) jako Sam Wilson/Falcon, Sebastian Stan („Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”) jako Bucky Barnes/Zimowy Żołnierz, Chris Pratt („Strażnicy Galaktyki”) jako Peter Quill/Star-Lord, Idris Elba („Thor: Ragnarok”) jako Heimdall, Danai Gurira („Czarna Pantera”) jako Okoye, Benedict Wong („Doktor Strange”) jako Wong, Pom Klementieff („Strażnicy Galaktyki vol. 2”) jako Mantis, Peter Dinklage („Gra o tron”) jako Eitri,  Gwyneth Paltrow („Iron Man”) jako Pepper Potts, Dave Bautista („Strażnicy Galaktyki vol. 2”) jako Drax , Vin Diesel („Strażnicy Galaktyki vol. 2”) jako Groot, Bradley Cooper („Strażnicy Galaktyki vol. 2”) jako Rocket oraz Josh Brolin („Strażnicy Galaktyki”) jako Thanos.

„Część podróży właśnie się kończy” – mówi w „Avengers: Koniec gry” Iron Man. To doskonałe podsumowanie tego filmu. „Avengers: Koniec gry” to spektakularny finał historii zapoczątkowanej w 2008 roku filmem „Iron Man”. A jednocześnie początek nowej przygody. Przygody, w której drugoplanowi bohaterowie staną się głównymi, a u ich boku pojawią się zupełnie nowe postaci – mówi Kevin Feige, szef Marvel Studios i producent filmów ze świata Marvel Cinematic Universe.

„Avengers: Koniec gry” to również podsumowanie kilkunastoletniej pracy Kevina Feige’a, który jako prezes Marvel Studios podjął decyzję, że firma powinna zacząć produkować własne filmy zamiast zajmować się tylko sprzedażą praw do wykorzystania postaci superbohaterów przez konkurencyjne wytwórnie. Po tym jak sukcesem okazała się trylogia „Spider-Man” Sama Raimiego wyprodukowana przez Sony Pictures, a świat zachwycił się cyklem „X-Men” studia 20th Century Fox (obie seria powstały na podstawie komiksów Marvela), Feige przekonał swoich szefów do zaciągnięcia pożyczki w wysokości 525 milionów dolarów, jako zastaw wykorzystując prawa do postaci Czarnej Pantery i Doktora Strange’a, by umożliwić realizację filmów „Iron Man” oraz „Iron Man 2”. Było to w 2005 roku. Cztery lata później wydawnictwo Marvel a wraz z nim Marvel Studios zostało za 4 miliardy dolarów kupione przez wytwórnię Disneya. Reszta jest już historią.

Filmy ze świata MCU przeszły do historii jako bezprecedensowe wydarzenie. Wyjątkowy, rozpisany na lata projekt kilkudziesięciu produkcji filmowych, które – jak się z czasem okazało – opowiadają wspólną historię, zazębiają się i przenikają. Filmy Marvel Studios podbiły serca widzów i krytyków, a w kinach zarobiły ponad 19 miliardów dolarów, co jest rekordowym osiągnięciem. Wylansowały też modę na „sceny po napisach” – specjalnie zrealizowane fragmenty filmu, które prezentowano pomiędzy napisami końcowymi, które niejednokrotnie stanowiły wprowadzenie i zaproszenie do kolejnych części komiksowej sagi. W „Avengers: Koniec gry” takiej sceny jednak zabrakło. – Dopiero kiedy rozpoczęliśmy montaż filmu zaczęliśmy zdawać sobie sprawę z siły tej opowieści i jej znaczenia dla fanów, dla których była to podróż trwająca ponad dekadę. Uznaliśmy, że brak sceny po napisach będzie stosownym uczczeniem tego wydarzenia w historii MCU – mówi Anthony Russo, współreżyser filmu.

„Avengers: Koniec gry” to porywająca przygoda zrealizowana z niespotykanym wcześniej rozmachem. Jest to również jedna z nielicznych superprodukcji, w której scenariusz nie jest jedynie pretekstem do mnożenia spektakularnych efektów specjalnych. – Pracując nad scenariuszem filmu staraliśmy się zaskoczyć widzów – wspomina Stephen McFeely, który wspólnie z Christopherem Markusem odpowiedzialny jest za fabułę „Avengers: Końca gry”. – Podczas jednej z naszych dyskusji przywołaliśmy cykl „What If?”, wyjątkową, publikowaną z przerwami do dziś marvelowską serię przedstawiającą alternatywne historie z życia najważniejszych superbohaterów uniwersum Marvela. Do scenariusza „Avengers: Końca gry” podeszliśmy w podobny sposób. Umieściliśmy w nim jak najwięcej pomysłów opartych na założeniu „co by było, gdyby?”. Dlatego też Thor jest gruby, Hulk zostaje intelektualistą, a Czarna Wdowa po raz pierwszy nie rwie się do pierwszego szeregu. Każdego z superbohaterów postawiliśmy w zupełnie nowej dla niego sytuacji – dodaje McFeely.

„Avengers: Koniec gry” to największa i najbardziej skomplikowana filmowa opowieść o superbohaterach w historii kina. Film choć jest bezpośrednią kontynuacją produkcji „Avengers: Wojna bez granic” (2018) fabularnie nawiązuje również do wszystkich wcześniejszych produkcji ze świata MCU czyli: „Avengers” (2012), trylogii „Iron Man” (2008, 2010, 2013), „Incredible Hulk” (2008), serii „Thor” („Thor” (2011), „Thor: Mroczny świat” (2013), „Thor: Ragnarok” (2017)), cyklu o Kapitanie Ameryce („Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” (2011), „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz” (2014), „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” (2016)), serii „Strażnicy Galaktyki” („Strażnicy Galaktyki” (2014), „Strażnicy Galaktyki 2” (2017)), cyklu „Ant-Man” („Ant-Man” (2015), „Ant-Man i Osa” (2018)), „Doktor Strange” (2016), „Czarna Pantera” (2018), „Kapitan Marvel” (2019) oraz do filmu o przygodach Spider-Mana pt. „Spider-Man: Homecoming”.

Prace na planie superprodukcji „Avengers: Koniec gry” rozpoczęły się 23 stycznia 2017 roku w Pinewood Atlanta Studios w stanie Georgia. Zdjęcia do filmu były realizowane równolegle ze zdjęciami do obrazu „Avengers: Wojna bez granic” i trwały aż do 14 lipca 2017 roku. Większość zdjęć powstawała w USA, ale ekipa pracowała również w Szkocji i Wielkiej Brytanii. „Avengers: Wojna bez granic” oraz „Avengers: Koniec gry” są jednymi z pierwszych hollywoodzkich filmów w całości zrealizowanych w formacie IMAX. Efekty specjalne do obu filmów powstały w sumie w kilkunastu różnych specjalistycznych studiach takich jak: Industrial Light & Magic, Framestore, Method Studios, Weta Digital, DNEG, Cinesite, Digital Domain, Rise, Lola VFX, Perception, Cantina Creative, Capital T, Technicolor VFX i Territory Studio.

Oczekiwania wobec filmu były ogromne. Disney przygotował dla niego najdroższą w swojej historii kampanię marketingową, której wartość specjaliści oszacowali na 200 milionów dolarów (dla porównania budżet na promocje „Avengers: Wojny bez granic” wyniósł „tylko” 150 milionów dolarów).

Pierwszy zwiastun filmu pojawił się w serwisie YouTube 7 grudnia 2018 roku i w ciągu 24 godzin został odtworzony 289 milionów razy stając się najchętniej oglądanym zwiastunem filmowym w historii serwisu.

Uroczysta premiera superprodukcji „Avengers: Koniec gry” odbyła się 22 kwietnia 2019 roku w Los Angeles. Na ekrany światowych kin obraz trafił 25 kwietnia. W ciągu pierwszego weekendu wyświetlania obraz wygenerował w notowaniach box office wynik na poziomie 357 milionów dolarów. 20 lipca, podczas specjalnej konferencji zorganizowanej w czasie konwentu Comic-Con International w San Diego, Kevin Feige – prezes Marvel Studios, ogłosił, że „Avengers: Koniec gry” pokonał „Avatara” Jamesa Camerona w wyścigu o tytuł najbardziej dochodowej produkcji w historii kina.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:

  • Reportaże: Wspomnienie o Stanie Lee, Początek wszystkiego: casting Roberta Downeya Jr., Człowiek spoza czasu: Kapitan Ameryka, Czarna Wdowa: za wszelką cenę, Bracia Russo: jak powstawał „Koniec gry”, Kobiety MCU, Brat Thor
  • Gagi
  • Sceny niewykorzystane
  • Komentarz Audio