Multikino zaprasza na spektakle teatralne: w październiku na ekranach m. in. Corden, Cumberbatch i Miller

0
W ramach projektu MultiCulture Britain Multikino zaprasza na spektakle teatralne w gwiazdorskiej obsadzie. W ciągu najbliższych tygodni w wybranych kinach sieci w teatralnych rolach będzie można zobaczyć m. in. Benedicta Cumberbatcha, Jonny Lee Millera i Jamesa Cordena.

Już 10 października o godzinie 19:00 sieć pokaże spektakl „Człowiek dwóch szefów” wg „Sługi Dwóch Panów”. Osiemnastowieczny tekst commedia dell’arte, nieprzerwanie wystawiany w światowych teatrach do dziś, został uwspółcześniony przez Richarda Beana. Akcja została przeniesiona z XVIII do XX wieku, z Wenecji do Londynu i Brighton, a całość okraszona jest m. in. piosenkami bandu wzorowanego na dobrze znanej grupie muzycznej z Liverpoolu. W roli głównej fenomenalny brytyjski komik James Corden – znany m. in. z Late Night Show i Carpool Karaoke. Kreacja człowieka dwóch szefów przyniosła mu statuetkę Tony Award, a spektakl stał się hitem zarówno londyńskiego West Endu, jak i Broadway’u.

Bycie sługą dwóch panów niesie ze sobą wiele wyzwań. Sprawy nie ułatwia nie tylko to, że pracodawcy nie mogą dowiedzieć się o sobie nawzajem, a bohaterowie okazuję się nie tymi, za których się podają, ale również… nieposkromiony apetyt głównego bohatera – Francisa. Sytuacja z minuty na minutę staje się coraz bardziej skomplikowana, a Corden jak mało kto potrafi fenomenalnie wyeksponować jej komediowy wymiar. Moc śmiechu gwarantowana!

Multikino zaprasza na spektakle teatralne: w październiku na ekranach m. in. Corden, Cumberbatch i Miller

Dwa tygodnie później, 24 października o godz. 19:00, będzie można natomiast obejrzeć spektakl „Frankenstein II”. To okazja, by na ekranie zobaczyć drugą odsłonę teatralnego pojedynku dwóch Sherlocków. W drugiej wersji „Frankensteina” (pierwszą widzowie Multikina mogli oglądać we wrześniu) Cumberbatch i Miller zamieniają się rolami – Cumberbatch wciela się we Frankensteina, a Miller w Stworzenie. Wersje „Frankensteina” funkcjonują niezależnie od siebie, więc jeśli nie widzieliście pierwszej odsłony pojedynku – to żadna przeszkoda, by zobaczyć jego drugi wariant. Obie wersje spektaklu wyreżyserował (powracając tym samym do teatralnych korzeni) Danny Boyle – twórca takich filmowych hitów, jak „Trainspotting”, czy „Slumdog. Milioner z ulicy”. Frankenstein w jego interpretacji stawia fundamentalne pytania o kondycję człowieka, granice aspiracji, wreszcie: relację Bóg-człowiek. Wybitne aktorskie interpretacje sprawiają, że trudno pozostać wobec tych kwestii obojętnym.

Różnorodne gatunkowo październikowe propozycje to tylko część bogatego repertuaru teatralnego Multikina na nadchodzące miesiące. 7 listopada sieć zaprezentuje „Szaleństwo króla Jerzego” z Markiem Gatissem; 26 listopada na ekrany, na specjalne życzenie widzów, w bestsellerowym „Hamlecie” powróci Benedict Cumberbatch. 3 grudnia w „Antoniuszu i Kleopatrze” będzie można zobaczyć Ralpha Fiennesa i Sophie Okonedo, a 17 grudnia Judi Dench w „Zimowej opowieści”.

Bilety na wszystkie spektakle już w sprzedaży w kasach kin i na www.multikino.pl

Spektakle teatralne można oglądać w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.