„Mothering Sunday” – Olivia Colman i Colin Firth w adaptacji powieści

Oficjalny zwiastun nadchodzącej adaptacji powieści Mothering Sunday właśnie pojawił się w sieci.

Podczas ciepłego, wiosennego dnia w 1924 roku, pokojówka i podrzutek, Jane Fairchild, zdaje sobie sprawę, że jest zupełnie sama w Dzień Matki. Jej pracodawcy – pan i pani Niven – są poza domem, a kobieta ma rzadką szansę na spędzenie samotnego popołudnia ze swoim sekretnym kochankiem, Paulem – chłopakiem z pobliskiej posiadłości. Jest on długoletnią miłością Jane, mimo że zaręczony z inną kobietą – przyjaciółką z dzieciństwa i córką przyjaciół jego rodziców. Ale wydarzenia, których żadne z nich nie może przewidzieć, na zawsze zmienią bieg życia Jane.

Główną rolę zagra Odessa Young, a towarzyszyć jej będą wspomniani Colin Firth i Olivia Colman, oraz Josh O’Connor, Sope Dirisu, Glenda Jackson, Simon Shepherd, Caroline Harker i Emma D’Arcy.

Film oparto na książce autorstwa Grahama Swifta z 2016 roku. Mothering Sunday zadebiutowało już na festiwalu w Cannes, w kinach natomiast pojawi się w listopadzie.

ŹródłoComingsoon
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu