„Mortal Kombat” – pierwszy zwiastun ocieka krwią i nawiązaniami

Zgodnie z zapowiedziami, 18 lutego, Warner Bros opublikował pierwszy zwiastun do Mortal Kombat (2021).

16 kwietnia na platformie HBO Max zadebiutuje nowa filmowa adaptacja serii gier od Netherrealm Studios, nazwana po prostu Mortal Kombat. Natomiast dzisiaj po raz pierwszy możemy spojrzeć na to, co stworzył Simon McQuoid i to z polskimi napisami.

W nowym filmie oprócz plejady znanych i lubianych bohaterów, nie zabraknie także nowych twarzy. Fabuła Mortal Kombat przybliży nam postać Cole’a Younga, byłego mistrza MMA.

Zawodnik mieszanych sztuk walki Cole Young przywykł do tego, że obrywa za pieniądze. Nie ma jednak pojęcia o swoim pochodzeniu i nie wie, dlaczego władca Zaświatów Shang Tsung nasłał na niego swojego najlepszego wojownika, Sub-Zero, kriomancera z innego wymiaru. W obawie o bezpieczeństwo rodziny Cole udaje się na poszukiwanie Sonyi Blade, poleconą mu przez Jaxa. Ten major sił specjalnych ma takie samo dziwne znamię w kształcie smoka, z jakim urodził się Cole. Wkrótce Cole trafia do świątyni Lorda Raidena, jednego ze Starszych Bóstw i obrońcy Ziemi, zapewniającego schronienie tym, którzy mają smocze znamię. W świątyni Cole trenuje z doświadczonymi wojownikami Liu Kangiem i Kung Lao oraz zbuntowanym najemnikiem Kano.  Wspólnie staną do walki największych mistrzów Ziemi z przeciwnikami z Zaświatów, w której stawką jest wszechświat. Ale czy Cole zdoła uwolnić swoje arcana – niezmierzoną moc we wnętrzu duszy – i zdąży nie tylko ocalić bliskich, ale i powstrzymać Zaświaty raz na zawsze?

Oprócz tego film pozwoli nam poznać historię Hanzo Hasachi’ego, zanim ten stał się Scorpionem.

"Mortal Kombat" - pierwszy zwiastun ocieka krwią i nawiązaniami

Hiroyuki Sanada – aktor wcielający się w rolę piekielnego ninję z klanu Shirai Ryu przyznał, że chociaż było to dla niego pierwsze spotkanie z tą postacią, odczuwał dużą presję podczas kręcenia scen. Jednak z racji doświadczenia w sztukach walki starał się wiernie odwzorować inspirowany japońską kulturą styl walki Scorpiona.

Starałem się stworzyć oryginalny styl. Ponieważ Hanzo Hasashi jest postacią japońskiego pochodzenia, starałem się wykonywać autentyczne ruchy. To bardziej wymagające niż jakikolwiek film, który nakręciłem w ciągu ostatnich 15 lat.

Zdaniem aktora, rola Scorpiona w Mortal Kombat pozwala mu myśleć o filmie, jak o dramacie rodzinnym z brutalną walką w tle.

Scorpion to postać, która z bardzo rodzinnego człowieka zmienia się w maszynę do zabijania. Każda walka ma swój powód w emocjach. Dzięki temu publiczność może zrozumieć, dlaczego walczy, o czym myśli podczas walki.

ŹródłoEW.com
Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu