Milly Alcock i Emily Carey w obsadzie „House of the Dragon”

Oficjalne konto House of the Dragon na Twitterze ogłosiło, że Milly Alcock (Upright, Reckoning) i Emily Carey (Wonder Woman, Tomb Raider) dołączyły do serii prequeli Game of Thrones. Alcock zagra księżniczkę Rhaenyrę Targaryen, a Carey wcieli się w młodą Alicent Hightower.

Oparty na książce George’a R.R. Martina Ogień i krew serial opowiada historię rodu Targaryen i rozgrywa się 300 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Młoda księżniczka Rhaenyra Targaryen (Alcock) jest pierworodnym dzieckiem króla z czystej valyriańskiej krwi oraz jeźdźcem smoków. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się ze wszystkim co powinien mieć następca króla… z jednym wyjątkiem, nie urodziła się mężczyzną. Natomiast młoda Alicent Hightower (Carey) jest córką Otto Hightowera (Rhys Ifans), namiestnika króla, uznaną za najbardziej urodziwą kobietę w Siedmiu Królestwach. Wychowana w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu, posiada zarówno dworski wdzięk, jak i przenikliwość polityczną.

Milly Alcock i Emily Carey w obsadzie „House of the Dragon"Milly Alcock i Emily Carey w obsadzie „House of the Dragon"

W serialowej obsadzie znaleźli się również Paddy Considine (The Third Day, The Outsider) jako król Viserys Targaryen, Olivia Cooke (Ready Player One) w roli Alicent Hightower, Emma D’Arcy (Truth Seekers) jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Matt Smith (The Crown, Doctor Who) – Daemon Targaryen, Steve Toussaint (It’s a Sin, Doctor Who) wcieli się w Lorda Corlysa Velaryona zwanyego Morskim Wężem, Eve Best (Nurse Jackie, The King’s Speech) w księżniczkę Rhaenys Velaryon, Rhys Ifans (Notting Hill, The Amazing Spider-Man) jako Otto Hightower, Sonoya Mizuno (Ex Machina, Crazy Rich Asians) Mysaria, oraz Fabien Frankel (The Serpent) Ser Criston Cole.

Premiera prequelu jest obecnie planowana na rok 2022.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu