Michał Koterski jako Edward Gierek – zdjęcia i szczegóły filmu

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia ukazujące Michała Koterskiego ucharakteryzowanego do roli Edwarda Gierka. Poznaliśmy również szczegóły filmu.

Zdjęcia do produkcji zaczną się jeszcze w tym miesiącu – 27 lipca. Fabuła Gierka będzie oczywiście skupiać się na historii I sekretarza KC PZPR. Jak powiedział jeden z producentów, Janusz Iwanowski, Edward Gierek znajduje się wśród pięciu najważniejszych osób XX wieku. Iwanowski od trzech dekad przygotowuje się do stworzenia tego filmu.

Koterski pochwalił się rolą na swoim Instagramie:

Oprócz Michała Koterskiego w głównej roli, na ekranie zobaczymy także Małgorzatę Kożuchowską jako żonę Gierka, Stanisławę. W obsadzie znalazł się również Rafał Zawierucha, nie wiemy jednak jeszcze, jaką postać sportretuje.

Scenariusz wyszedł spod pióra Michała Kalickiego, Krzysztofa Tyszowieckiego i Rafała Wosia, a na krześle reżyserskim zasiada Michał Węgrzyn. Za produkcję odpowiada Global Studio, które tworzyło już takie projekty jak chociażby Proceder.

Jak możemy przeczytać na stronie Global Studio, premiera Gierka planowana jest na 15 października przyszłego roku, zatem nieco ponad 20 lat od śmierci sekretarza, który zmarł w lipcu 2001 roku.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu