„Michael Kohlhaas” premiera na #MeK

Kolejny film z udziałem Madsa Mikkelsena premierowo na Mojeekino.pl.

Zarówno w historiach współczesnych, jak i historycznych, Mikkelsen znajduje odpowiednią temperaturę dla powściągliwej determinacji kryjącej się w postaci człowieka pragnącego zwykłej sprawiedliwości.

Na podstawie XIX-wiecznej niemieckiej noweli Heinricha von Kleista, bazującej na romantycznej opowieść o średniowiecznej zemście. Powieść Von Kleista miała zagorzałych fanów, między innymi Franza Kafkę, który twierdził, że jest to jego ulubione dzieło literatury niemieckiej i zainspirowało go do zostania pisarzem. Pallières przenosi fabułę do feudalnej Francji, ukazując losy bohatera w długich, pełnych zadumy rozważaniach na temat sprawiedliwości, wolności i Boga.

Mikklesen wcielił się w postać Kohlhaasa, skromnie zarabiającego handlarza końmi, który wiedzie spokojne życie z rodziną. Sytuacja Kohlhaasa ulega radykalnej zmianie, gdy jeden z lokalnych arystokratów narusza granice jego terytorium. Kohlhaas bierze sprawy w swoje ręce, zostawiając żonę i córkę, by zebrać innych skrzywdzonych chłopów wokół swojego dążenia do wymierzenia sprawiedliwości siłą.

Dystrybucja: AURORA FILMS

Obsada: Mads Mikkelsen, Mélusine Mayance , Delphine Chuillot , Denis Lavant, Roxane Duran , David Kross

Reżyseria: Arnaud des Pallières

Scenariusz: Christelle Berthevas, Arnaud des Pallières

Zdjęcia: Jeanne Lapoirie AFC

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu