“Metro Exodus” na nowej generacji oraz zapowiedź nowej gry z uniwersum!

Punktem kulminacyjnym obchodów dziesiątej rocznicy premiery pierwszej gry z serii jest publikacja nowego zwiastuna, interaktywnej osi czasu, zapowiedź wydania Metro Exodus na XSX/S i PS5 oraz… szczypta newsów o kolejnej grze!

Deep Silver i 4A Games mają przyjemność ogłosić, że Metro Exodus,  fabularna strzelanka pierwszoosobowa zainspirowana powieściami Dmitrija Głuchowskiego, pojawi się na Xbox Series X/S i PlayStation 5, z dużymi ulepszeniami, w tym m.in. większą liczbą klatek na sekundę, podwyższoną rozdzielczością, skróconymi czasami ładowania oraz intensywnym wykorzystaniem technologii ray tracing, możliwym tylko na tych nowych maszynach.

Konsole nowej generacji umożliwią 4A Games dostarczanie ulepszeń wizualnych i w zakresie wydajności, które wcześniej były osiągalne tylko na najnowocześniejszych komputerach klasy PC z topowymi kartami obsługującymi technologię RTX. Ponadto ulepszone wersje Metro Exodus zostaną udostępnione jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych i przyszłych posiadaczy gier w wydaniach na poprzednią generację. Data premiery tej wyjątkowej edycji zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

Kontynuując obchody dziesiątej rocznicy powstania gry Metro 2033, Deep Silver i 4A Games uwiecznili trwającą już dekadę podróż za pomocą unikalnej osi czasu marki Metro – interaktywnej retrospektywy, która przedstawia każde ważne wydarzenie w historii studia oraz serii. Oś czasu ukazuje przeplatającą się historię Dmitrija Glukhovsky’ego, 4A Games oraz świata gier wideo w jednym miejscu, oferując fanom i nowicjuszom unikalny sposób odkrywania tej kultowej serii.

Co więcej, studio 4A Games potwierdziło dziś również oficjalnie, że kolejny tytuł z serii Metro jest w produkcji na konsole dziewiątej generacji oraz PC. Proces ten obejmie m.in. całkowitą przebudowę silnika oraz mechanizmów rendererowania, aby wykorzystać dodatkową moc, szybką pamięć masową oraz obsługę technologii ray tracing, jaką zapewniają nowe konsole.

Ponadto, niedawno ogłoszone partnerstwo z Saber Interactive pozwoli 4A Games na zaprezentowanie po raz pierwszy w historii trybu wieloosobowego osadzonego w uniwersum Metro.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun z okazji dziesięciolecia przygotowany przez twóców:

Joanna Janik
Do bólu zakochana w grach wideo, kolekcjonerka gier, konsol i wszelkich gadżetów z nimi związanych. Fanka marvelowego uniwersum, rysownik z przypadku i niedoszły fotograf spełniający się na Instagramie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu