METAMORFOZA PTAKÓW – premiera na MOJEeKINO

„Metamorfoza ptaków” – portugalski kandydat do tegorocznego Oscara, zdobywca głównej nagrody na ubiegłorocznym festiwalu Nowe Horyzonty oraz wyróżniony przez jury FIPRESCI na festiwalu w Berlinie od dziś na platformie MOJEeKINO.

Wszystko zaczęło się od listów. Dziadek debiutującej reżyserki Catariny Vasconcelos, był żeglarzem, Będąc długo poza domem pisał listy do swojej żony, ale po śmierci kazał spalić korespondencję. Jego dzieci, z których wszystkie mają już własne dzieci, niechętnie się do tego zastosowały, bolejąc nad tym, że słowa ich rodziców poszły z dymem. Pięknie zadumany, liryczny debiut Vasconcelosa to próba odkopania tych listów, wypełnienia luk między wspomnieniami fantazją i fikcją, a tym samym odzyskania na chwilę utraconego życia.

Trudno zaklasyfikować ten film. To coś jakby mozaika pamiętnika, fikcji i przepięknie nakręconej historii rodzinnej, którą poznajemy głównie w zbliżeniach pośród detali jak u flamandzkich mistrzów martwej natury. Zdawać się może, że reżyserka podąża za swoją własną radą: „Kiedy nie możesz sobie przypomnieć, wymyśl”.

Ten film urzeknie was swoją niecodzienną formą pełną wspomnień i magicznego realizmu.

METAMORFOZA PTAKÓW - premiera na MOJEeKINO

Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu