Mark Hamill już nigdy nie zagra w „Gwiezdnych wojnach”

0
Po Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie dobiegła końca trwająca przeszło 40 lat saga. Teraz pozostaje czekać na nowe projekty pod szyldem Disney LucasFilm.

Mark Hamill w 1977 roku wcielił się w postać Luke’a Skywalkera i awansował z poziomu aktora oper mydlanych do rangi prawdziwej gwiazdy. 

Kilka dni temu na Twitterze aktor opublikował długi list pożegnalny, w którym podsumował swoją ponad 40-letnią przygodę z uniwersum Gwiezdnych wojen. W ten weekend postanowił raz jeszcze odnieść się do swojej kultowej roli. Mark Hamill oświadczył, że nie zamierza wracać do tej epickiej serii.

Miałem w „Gwiezdnych wojach” początek, środek i koniec. Te filmy dały mi znacznie więcej niż się spodziewałem. Pożegnałem się z nimi w odcinku IX i było to pożegnanie gorzko-słodkie.

W Luke’a Skywalkera wcielił się w sześciu epizodach. Teraz Hamill zapowiedział, że choć sam już nigdy nie wystąpi w sadze, to bardzo ciekawi go przyszłość zapowiedzianych spin-offów. Zwłaszcza serial The Mandalorian, któremu gorąco kibicuje.

Myślę, że ma wspaniałą przewagę nad „Gwiezdnymi wojnami”, bo nie musi dostarczać gigantycznych efektów specjalnych. W pewnym sensie wraca do podstaw koncepcji George’a Lucasa, który chciał stworzyć western w kosmosie. Ma coś z westernów Sergio Leone. To ciekawsze, niż spektakularne epopeje o superbohaterach. Tutaj łatwiej skupić się na bohaterze i na opowiedzeniu historii.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.