Lucasfilm zrywa współpracę z Giną Carano. Powodem skandal

Gina Carano, wcielająca się w Carę Dune w serialu Disney+ The Mandalorian, nie pojawi się więcej w produkcji.

Lucasfilm opublikowało następujące oświadczenie:

Gina Carano nie jest obecnie zatrudniona przez Lucasfilm i nie jest planowane zatrudnienie jej w przyszłości. Niemniej jednak jej posty w social mediach, oczerniające osoby ze względu na ich kulturową i religijną tożsamość, są odrażające i nie do zaakceptowania.

Wszystko to w wyniku skandalu medialnego, jaki Carano wywołała za sprawą swojego wpisu w social mediach, porównującego bycie Republikaninem w Stanach Zjednoczonych do bycia Żydem w nazistowskich Niemczech.

Żydzi byli bici na ulicach, nie przez nazistowskich żołnierzy, ale przez swoich sąsiadów… a nawet dzieci. Ponieważ historia jest zmieniana, większość ludzi dzisiaj nie zdaje sobie sprawy, że by dotrzeć do punktu, w którym naziści mogli z łatwością złapać tysiące Żydów, rząd najpierw sprawił, że ich właśni sąsiedzi nienawidzili ich tylko dlatego, że byli Żydami. Jak to się różni od nienawidzenia kogoś za inne poglądy polityczne

– głosił post Carano.

Został on już usunięty przez aktorkę i zawodniczkę MMA, jednak hashtag #FireGinaCarano (#ZwolnićGinęCarano) znalazł się wśród trendujących na Twitterze.

Co więcej, współpracę zerwała też jej agencja UTA. Zdaniem Lucasfilm, wspomnianej agencji i wielu innych osób, to nie pierwszy kontrowersyjny wpis Carano. Wcześniej zamieszczała ona między innymi treści antyszczepionkowe, antypandemiczne oraz sugerujące fałszerstwo niedawnych wyborów prezydenckich w USA.

Carano miała powrócić w trzecim sezonie The Mandalorian, krążyły także plotki, że jej postać – Cara Dune – pojawi się jako główna bohaterka spinoffu Rangers of the New Republic. Obecnie jednak nie wiadomo, jak zerwanie współpracy zostanie rozwiązane przez Lucasfilm i czy Cara zniknie ze scenariusza zupełnie czy może wcieli się w nią zupełnie inna aktorka.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu