LucasFilm przejął ekranizację powieści „Dzieci krwi i kości” Tomi Adeyemi

0
LucasFilm chce poszerzyć swoje portfolio o kolejne filmy. Studio odpowiedzialne za takie produkcje jak Indiana Jones czy Gwiezdne wojny zajmie się ekranizacją powieści Tomi Adeyemi pod tytułem Dzieci krwi i kości.

Film miał pierwotnie powstać dla Fox 2000, ale studio zostało zamknięte po jego przejęciu przez Disneya. Teraz, jak podaje portal Deadline, LucasFilm przejął projekt i zajmie się jego realizacją.

Na stanowisku reżysera pozostanie Rick Famuyiwa (Dope, Uciekający pan młody). Zmieni się jednak scenarzysta. Miejsce Davida Magee zajmie Kay Oyegun, która pracowała m.in. przy nagradzanym serialu Tacy jesteśmy.

W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Tak brzmi jej oficjalny opis:

Niegdyś kraina Orisza tętniła życiem i magiczną mocą, ale to już przeszłość. Teraz, pod rządami bezwzględnego władcy, magowie są ofiarami okrutnych prześladowań. Zélie straciła matkę, a jej lud – wszelką nadzieję. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby pokonać monarchę, dziewczyna nie zamierza się poddać! Z pomocą zbuntowanej księżniczki planuje przechytrzyć następcę tronu, który chce położyć kres istnieniu magii.

Orisza to niebezpieczna kraina, królestwo złowrogich śnieżnych lampartusów i mściwych duchów. Ale największym zagrożeniem dla Zélie jest ona sama, musi bowiem zapanować nad własną mocą i coraz silniejszym uczuciem do wroga…

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.