„Lekcje języka” już na VOD

Kameralna historia wyjątkowej przyjaźni nawiązanej dzięki lekcjom hiszpańskiego na Zoomie, z Natalie Morales i Markiem Duplassem w rolach głównych. Lekcje języka mają już na swoim koncie nagrodę publiczności na festiwalu SXSW, zostały także doskonale przyjęte podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie oraz American Film Festival we Wrocławiu. Już teraz film można oglądać na VOD.

Adam prowadzi uporządkowane życie do czasu, kiedy pewnego dnia otrzymuje nietypowy prezent – kurs języka hiszpańskiego on-line. Początkowo niechętny nowym obowiązkom, z czasem uzależni się od spotkań ze swoją nauczycielką – Cariño i zrozumie, że nauka płynąca z zajęć, wykracza daleko poza program. Lekcje języka to słodko-gorzkie, czasem pełne czarnego humoru lekcje życia. Na przemian zabawne, pokrzepiające i łamiące serce są balsamem dla każdego widza.

Robienie tego filmu było naprawdę zabawne. Wydawało nam się, że praca przy „Lekcjach języka” była dla nas czymś zupełnie nowym i intersującym. Nakręciliśmy go w tydzień. W zasadzie od kiedy zaczęliśmy pisać scenariusz razem z Markiem (Duplassem) do zakończenia zdjęć minęły zaledwie cztery tygodnie.

– mówi reżyserka i współscenarzystka Natalie Morales.

W rolach głównych występują: Natalie Morales (Małe rzeczy) i Mark Duplass (Gorący temat). Autorem zdjęć jest Jeremy Mackie (Sala strachu). Film zdobył nagrodę publiczności na festiwalu SXSW, został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie oraz American Film Festival we Wrocławiu. Na początku grudnia zostanie także pokazany podczas Transatlantyk Festival w Warszawie. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Galapagos Films.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu