Książki w prezencie na Dzień Mamy – 3 najciekawsze propozycje

-

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających świąt w roku – Dzień Matki. Jednocześnie wydawcy rozpieszczają czytelników licznymi premierami. To doskonała okazja, aby obdarować najbliższą osobę dobrą książką. W poniższym artykule zaprezentujemy 3 propozycje, wśród których znaleźć można zarówno premiery, jak i klasyki literatury pięknej.
Teraz Cię rozumiem, mamo! – antologia opowiadań o relacjach matek i córek

Data premiery: 05-05-2021
Autorzy: Witkiewicz Magdalena, Krawczyk Agnieszka, Lingas-Łoniewska Agnieszka, Socha Natasza, Gołębiewska Ilona, Knedler Magdalena, Warda Małgorzata, Waszut Sabina
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA

Idealną propozycją, jeśli chodzi o książki na Dzień Mamy, jest właśnie ten zbiór opowiadań o łączących matki i córki relacjach. Mająca premierę 5 maja 2021 roku książka jest dziełem najpoczytniejszych polskich pisarek literatury obyczajowej i pięknej. Są to słodko-gorzkie przejmujące opowieści o niekiedy bardzo trudnej relacji, jaka łączy matkę i córkę. Okraszone dużą dozą emocji i wzruszeń opowiadania odkrywają przed czytelnikiem rodzinne tajemnice bohaterek, pozwalają obserwować próby odbudowania nadszarpniętych więzi czy też być świadkami niesamowicie poruszających i szczerych rozmów. Z pewnością niejedna mama odnajdzie na kartach opowieści odbicie własnych doświadczeń i przeżyć. Być może będzie to doskonała okazja do zacieśnienia więzi z dzieckiem.

Położna z Auschwitz – beletryzowana biografia niezwykłej kobiety

Data premiery: 15-01-2020
Autorka: Knedler Magdalena
Wydawnictwo: Mando

Rola każdej kobiety jako matki rozpoczyna się w momencie przyjścia na świat jej dziecka. Aby poród przebiegł bez powikłań, niezbędna jest pomoc położnej. Taki scenariusz dotyczy jednak normalnego życia w sprzyjających warunkach. Czy wybuch wojny zmienił sposób, w jaki noworodki przychodziły na świat? Oczywiście, że nie. Jednakże bardzo często rodzącym brakowało pomocnej dłoni położnej. Niesamowitym jest fakt, że w obozie koncentracyjnym w Auschwitz kobiety mogły jednak liczyć na wsparcie. Bohaterka powieści – Stanisława Leszczyńska – odmieniła los wielu uwięzionych tam kobiet oraz ocaliła wiele istnień dzięki swej determinacji i sile. Jej nazwisko jest dziś znane na całym świecie i bez wątpienia położna z Auschwitz uchodzi za bohaterkę, która potrafiła sprzeciwić się nawet samemu doktorowi Mengele. Ciekawostką jest natomiast fakt, że więźniarki nazywały ją „Mamą”.

Dziwne losy Jane Eyre – ponadczasowa klasyka

Data wydania: 12-11-2020
Autorka: Charlotte Brontë
Wydawnictwo: Świat Książki
Seria: Klasyka z jedwabnymi okładkami

Idealna propozycja dla wielbicielek literatury klasycznej. Opowieść o Jane Eyre nigdy się nie zestarzeje i nadal cieszy czytelniczki na całym świecie. Nawet, jeżeli obdarowana osoba zna już treść powieści, to z pewnością ucieszy się ze wznowienia i to w tak ekskluzywnym wydaniu. Tym samym książka będzie pięknym prezentem, który ozdobi półkę biblioteczki. Książka po raz pierwszy ukazała się w połowie XIX wieku i do dziś zaliczana jest do najważniejszych powieści epoki wiktoriańskiej. Los zaprowadza osieroconą dziewczynę do posiadłości arystokraty Edwarda Fairfaxa Rochestera, gdzie zostaje guwernantką. Rodząca się pomiędzy nimi miłość wydaje się zadośćuczynieniem za ciężki los głównej bohaterki, lecz w rzeczywistości jest tylko początkiem dalszych problemów. Wydawnictwo Świat Książki wydało powieść w ekskluzywnej serii z jedwabnymi okładkami, dzięki czemu książka jest wartościowa nie tylko pod względem treści, ale także pięknego wzornictwa.

 

Inne artykuły tego redaktora

1 komentarz

Popularne w tym tygodniu