KOMEDIANCI DEBIUTANCI – premiera na MOJEeKINO – od 13 stycznia 2022

Od najbliższego czwartku, zapraszamy na MOJEeKINO na premierę podnoszącej na duchu komedii obyczajowej inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami.

KOMEDIANCI DEBIUTANCI - premiera na MOJEeKINO – od 13 stycznia 2022Zagraliby w stand-upie lub komedii. Etienne, aktor prowadzący warsztat teatralny w więzieniu, proponuję wystawić słynną sztukę Samuela Becketta Czekając na Godota. Początkowo niechętna grupa kilku skazanych, z czasem angażuje się w próby poważnego przedsięwzięcia.

Jest jednocześnie głowo, wesoło i filozoficznie.

Wspólne wycieczki poza areszt zbliżają mężczyzn. Między reżyserem i aktorami rodzi się specyficzna więź. Jej zwieńczenie nastąpi podczas premiery w Paryżu. Na historię opowiedzianą przez Emmanuela Courcola składają się prawdziwe wydarzenia. Film bawi, idealnie stopniując zwiększanie poziomu absurdu i zmieszanie humoru ze sporą ilością nostalgii. Bohaterowie, choć niewątpliwie luzaccy całkiem na serio przyjmują życiową lekcję. Ettienne otwiera potrzebę ich ludzkiej ekspresji. Daje im środki do wyrażenia siebie. Teatr staje się ich drogą do wolności.

Film został nagrodzony Europejskimi Nagrodami Filmowymi w kategorii Najlepsza Komedia.

GrafikaMOJEeKINO
Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu