Kinowe premiery Best Filmu – luty 2022!

W lutym do kin trafią dwie premiery od Best Filmu.

Pierwszą z nich jest piękny familijny film Wiki i jej Sekret. Wilczym tropem poprowadzi widzów Marcin Dorociński, który udzielił głosu tacie głównej bohaterki.

Druga premiera to Mój syn – doskonały thriller z Jamesem McAvoy’em i Claire Foy w rolach głównych. Film powstał przy użyciu unikalnej metodologii, reżyser filmu Christian Carion nazywa ją „zaaranżowaną improwizacją”. Kluczowym założeniem tego podejścia jest zachowanie historii i scenariusza w tajemnicy przed aktorem pierwszoplanowym.

Download imagesWIKI I JEJ SEKRET- premiera 4 lutego 2022
tytuł oryginalny: Mystère
gatunek: familijny / przygodowy
reż. Denis Imbert
występują: Vincent Elbaz, Marie Gillain
produkcja: Francja 2020 / czas trwania: 80 min.

Twórcy serii Bella i Sebastian przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią. Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.

Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię,
i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

W polskiej wersji językowej – Marcin Dorociński, Tosia Żbikowska, Anna Wodzyńska, Jarosław Domin, Piotr Tołoczko

Download imagesMÓJ SYN – premiera 25 lutego 2022
Tytuł oryginalny: My Son
Gatunek: Thriller
Reż:. Christian Carion
Występują: James McAvoy, Claire Foy
Produkcja: Wielka Brytania 2021 / czas trwania: 95 min.

Mój syn to zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller o zaginięciu młodego chłopca. W roli ojca poszukującego swojego syna zobaczymy Jamesa McAvoya, który nigdy nie otrzymał scenariusza filmu, nie zdradzono mu nawet, jak kończy się historia. To, co widzowie zobaczą na ekranie, to w całości improwizacja aktora reagującego na to, jak zachowują się jego ekranowi partnerzy, m.in. wtajemniczona w fabułę, grająca matkę chłopca Claire Foy.

Dzięki temu zabiegowi McAvoy rewelacyjnie wczuł się w rolę człowieka, którego życie owiane jest tajemnicą, i który nie zawaha się przed niczym, by uratować swoje dziecko.

Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu