Kenneth Branagh powróci w kolejnej adaptacji powieści Agathy Christie

Śmierć na Nilu, adaptacja powieści Agathy Christie z 1937 roku, trafiła do kin całkiem niedawno (recenzja Popbookownika: Poirot, jakiego nie znacie. „Śmierć na Nilu” – recenzja filmu), spotykając się z mieszanym odbiorem. Szef 20th Century Studios, Steve Asbell, potwierdził jednak, że rozpoczęto już prace nad kolejnym filmem o przygodach Herculesa Poirot.

Nie zdradził wielu szczegółów. Kolejny film ma adaptować jedną z mniej znanych powieści Królowej Kryminału, której akcja rozgrywa się w powojennej Wenecji. W roli Herculesa Poirota ponownie zobaczymy Kennetha Branagha. Za scenariusz odpowiada Michael Green.

Agatha Christie to jedna z tych pisarek, których prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać. Płodna autorka żyjąca w latach 1890-1976 napisała wiele powieści oraz opowiadań, przede wszystkim kryminalnych, tworząc niezapomniane sylwetki belgijskiego detektywa Herculesa Poirota oraz sympatycznej i bardzo spostrzegawczej staruszki, panny Marple.

Jak myślicie, która powieść Christie tym razem została wzięta na tapet?

ŹródłoComing Soon
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu