Jowita Budnik w nowym filmie „Po miłość / Pour l’amour”

Laureatka Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni Jowita Budnik zagrała poruszającą rolę kobiety szukującej miłości w sieci. Prezentujemy zwiastun filmu Po miłość / Pour l’amour, który do polskich kin trafi już 10 czerwca

Marlena zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm jej męża. Za pośrednictwem Internetu poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca jej poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku.

Po miłość / Pour l’amour to kameralny dramat psychologiczny opowiadający o internetowym romansie i jego skutkach. Jest to zarazem emocjonujący koktajl złożony z alkoholu i miłości, wzmocniony odwiecznym wezwaniem „nigdy się nie poddawaj!”. Film dotyka problemu przemożnego wpływu nowych technologii na życie ludzi. We wrześniu 2021 roku pokazywany był w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Nie jest to opowieść lekka, łatwa i przyjemna. Raczej jedna z tych, które szarpią nerwy widza. Nadałem jej jednak potoczystą, dynamiczną formę, dzięki czemu film ogląda się komfortowo. Moim zamiarem było wzbudzenie u widza niezgody na świat, w którym żyjemy.  A jaki jest ten świat? Paradoksalny. Progresywny technologicznie, ale regresywny humanistycznie. Pełen nieoczywistych pułapek. Emanujący niesprawiedliwością społeczną czy niesprawiedliwością w ogóle. Co nam więc zostaje? Czego się uchwycić? O co walczyć? O miłość. To jej jednak najbardziej potrzebujemy. To nasza ostatnia deska ratunku. Ostatnia instancja, do której odwołujemy się, szukając sensu życia.

podkreśla reżyser Andrzej Mańkowski.

W rolach głównych występują: Jowita Budnik (Plac Zbawiciela), Artur Dziurman (Bogowie), Lech Dyblik (Dolina Bogów), Patrycja Ziniewicz, Mamadou Ba (Runaways), Andrzej Gałła (80 milionów). Za reżyserię i scenariusz odpowiada Andrzej Mańkowski (Dzieci dzwonią), dla którego jest to debiut fabularny. Autorem zdjęć jest Sławomir Witek (Dotknąć obrazu), scenografię i kostiumy przygotowała Ewa Woźniak (Odgrzeb), charakteryzację – Magda Dusza (Ogniem i mieczem).

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentką obrazu jest Beata Hrycyk-Mańkowska – HOP! Media. Koproducent – Telewizja Polska, dystrybucja w Polsce – Galapagos Films.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu