Jordan Peele zawarł 5-letnią umowę z Universal Pictures

0
Universal Pictures idzie za ciosem. Widząc sukcesy, jakie odnosi laureat Oscara Jordan Peele i jego Monkeypaw Productions, postanowiło wziąć ich pod swoje skrzydła i zawarło z nimi 5-letnią umowę na wyłączność.

Od pewnego czasu studio zaczęło produkować różnorodne filmy, nie opierając się już wyłącznie tylko na swoich znanych franczyzach takich jak Szybcy i wściekli czy Jurassic Park. W planach mają poszerzenie swojej oferty o oryginalne, autorskie kino, tak jak w przypadku produkcji Jordana Peele’a.

Dlatego Universal Pictures w ramach zawartej z artystą ekskluzywnej umowy, przygotowuje dwa projekty, za które będzie on w pełni odpowiedzialny. Jednak to nie wszystko. Peele i Monkeypaw będą również produkować oryginalne filmy pod skrzydłem studia, wspierając początkujących twórców filmowych, koncentrując się na treściach na wysokim poziomie, które wykraczają poza ramy gatunkowe.

Wytwórnia jest obecnie w trakcie produkcji Candyman, napisanej wspólnie przez Peele’a i Rosenfelda, w reżyserii wschodzącej reżyserki Nii DaCosta (Little Woods). Film wejdzie do kin 12 czerwca 2020 roku.