Johnny Flynn jako Dawid Bowie w zwiastunie „Stardust”

IFC Films opublikowało oficjalny zwiastun filmu Stardust o legendarnej ikonie muzyki, Davidzie Bowie.

David Bowie nosił miano innowatora, znany był ze swojego charakterystycznego barytonu i głębi tworzonych przez niego utworów, a także z umiejętności grania na ponad trzystu instrumentach. Oprócz tego uchodził za symbol androgynicznego piękna.

W 1971 roku dwudziestoczteroletni David Bowie (Johnny Flynn) zostaje wysłany do Ameryki, by promować swoje najnowsze nagranie – The Man Who Sold the World. Zostawiając w domu ciężarną żonę Angie (Jena Malone), Bowie i jego zespół wyruszają w szybko zorganizowaną trasę promocyjną, razem z publicystą Mercury Records, Robem Obermanem (Marc Maron).

Reżyserią Stardust zajął się Gabriel Range, który również współtworzył scenariusz z Christopherem Bellem.

Przypomnijmy, że Bowie ma na swoim koncie dwadzieścia pięć albumów studyjnych i siedem statuetek Grammy. Muzyk był też świetnym aktorem i wystąpił w niemal czterdziestu produkcjach – filmach, serialach, dokumentach.

Kinową premierę Stardust w USA zaplanowano na 25 listopada. Obraz ma się również pojawić na platformach streamingowych.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu