Johnny Depp i Forest Whitaker w trailerze „City of Lies”

Saban Films wypuściło oficjalny teaser produkcji City of Lies w obsadzie której znaleźli się Johnny Deep i Forest Whitaker. Dramat kryminalny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami oparty jest na książce zdobywcy nagrody Pulitzera Randalla Sullivana, LAbirynth.

Film podąża za śledzącymi morderstwo kultowego rap artysty Christopher Wallace (the Notorious B.I.G.). We wrześniu 1996 r. Tupac Shakur został zamordowany podczas strzelaniny w Las Vegas. Rok później, w marcu 1997 r. Notorious B.I.G. został zamordowany w strzelaninie po imprezie promującej jego nowy album w Los Angeles. Oba przestępstwa nigdy nie zostały rozwiązane, choć powstały pewne hipotezy łączące obie te zbrodnie.

Johnny Depp i Forest Whitaker w trailerze „City of Lies"

Książka Sullivana otrzymała krytyczne uznanie i wpłynęła na historię obu spraw, dwie sprawy sądowe przeciwko departamentowi policji w LA, wywołały dochodzenie FBI i jak do tej pory uznawana jest za ostateczną historię tych dwóch najgłośniejszych i nierozwiązanych morderstw w historii Hip Hopu.

Nominowany do Oscara Johnny Depp (Sweeney Todd, Pirates of the Caribbean) wciela się w zdeterminowanego detektywa z LAPD Russella Poole, który spędził prawie 20 lat starając się rozwiązać morderstwo rapera, a zwycięzca Oscara i Primetime Emmy Forest Whitaker (Godfather of Harlem, Lee Daniels’ The Butler) pojawi się jako Jack Jackson, dziennikarz, który sprzymierza się z Poolem w poszukiwaniu nieuchwytnej prawdy. Razem zbadają, dlaczego sprawa pozostaje nierozwiązana i jaki ma z tym związek sekretny wewnętrzny podział w strukturach policji Los Angeles.

Film w planach pojawi się w kinach 19 marca.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu