Joaquin Phoenix zagra główną postać w nowym filmie Ridleya Scotta!

Jak podaje serwis Deadline, Joaquin Phoenix zagra Napoleona Bonaparte  w filmie biograficznym Kitbag, reżysera Ridleya Scotta. Sam tytuł wywodzi się z powiedzenia: “There is a general’s staff hidden in every soldier’s kitbag” (w luźnym tłumaczeniu: „W plecaku każdego żołnierza jest sztab generała”).

Kitbag będzie drugim wspólnym projektem Phoenixa i Ridleya Scotta. Po raz pierwszy pracowali razem przy okazji filmu Gladiator z 2000 roku, w którym popularny aktor zagrał rzymskiego cesarza Kommodusa.

Produkcja ta opisywana jest jako oryginalne i osobiste spojrzenie na pochodzenie Napoleona, a także jego szybką i nieraz bezwzględną wspinaczkę do tytułu cesarza, postrzegane przez pryzmat jego uzależniającej i często niestabilnej relacji z żoną i jedyną prawdziwą miłością, Józefiną. Film pokaże słynne bitwy Napoleona, jego nieustępliwą ambicję i „zdumiewający strategiczny umysł niezwykłego przywódcy i wizjonera wojny”.

Przy okazji warto dodać, że jest to już trzeci duży projekt Ridleya Scotta. W marcu mają ruszyć zdjęcia do filmu Gucci z Robertem De Niro, Alem Pacino, Jaredem Leto, Adamem Driverem oraz Lady Gagą. Opowiadać będzie o historii morderstwa Maurizio Gucciego.

ŹródłoCOMINGSOONc
GrafikaCOMINGSOON
Weronika Penar
Weronika Penarhttps://recenzowniaksiazkowa.blogspot.com/
Z zawodu behawiorystka i badaczka kociego zachowania -  nic co kocie, nie jest jej obce. Z zamiłowania czytelniczka dobrych kryminałów i książek przygodowych, kinomaniaczka i ciągła podróżniczka. Jeśli nie biega na swojej uczelni, nie uczy studentów lub nie czyta pod kocem książek, to na pewno podróżuje, szukając swojego miejsca w świecie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu