Jesienne premiery w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie!

0
Jesienią Multikino zaprasza na kolejne pokazy w ramach cyklu Mistrzowie Kina Mastercard, w którym każdy seans poprzedzony jest premierowym odcinkiem programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza, wyświetlanym na wielkim ekranie.

Już dziś o godz. 19:30 ostatnia okazja, by zobaczyć, niedostępny w Polsce w regularnej dystrybucji, film „Najlepsze lata” („Mid90s”) – reżyserski i scenograficzny debiut dwukrotnie nominowanego do Oscara Jonaha Hilla (znanego m. in. z takich filmów jak „Wilk z Wall Street” czy „Moneyball”). To historia trzynastoletniego Steve’a, który wychowywany przez samotną matkę (Katherine Waterston), skonfliktowany ze starszym bratem (Lucas Hedges) szuka ujścia dla wrzącego w nim buntu w muzyce i deskorolce. Słoneczna Kalifornia, charakterystyczna dla tamtych czasów taśma 16 mm, wyśmienita muzyka (rap współgra z Nirvaną; za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiedzialny jest m. in. Trent Reznor – lider zespołu Nine Inch Nails) – majstersztyk nie tylko dla tych, którzy dorastali w latach ’90.

7 i 14 października o godz. 19:30 Multikino zaprasza natomiast na przedpremierowe pokazy nagrodzonego w Cannes za najlepszy scenariusz filmu „Portret kobiety w ogniu”. To opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas, intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu i tajemnicy, która połączyła arystokratkę i artystkę. Zakazane uczucie, które staje się tematem opowieści, działa jak iskra, rozpalając wyobraźnię. Zmysłowy, romantyczny, a zarazem drapieżny, „Portret kobiety w ogniu” umyka melodramatycznym kliszom – przede wszystkim dzięki pełnokrwistym, odważnym bohaterkom, które rzucają wyzwanie swoim czasom; przekonuje, że podsycany przez tajemnicę promień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą. W rolach głównych, zachwycające, Noemie Merlant, Adele Haenel i Luany Bajrami.

Jesienne premiery w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie!

21 i 28 października, jak zawsze o godz. 19:30, ostania z październikowych premier w Mistrzowskim cyklu niesamowite widowisko kinowe w reżyserii Petera Jacksona (trylogia Władca Pierścieni, trylogia Hobbit). „I MŁODZI POZOSTANĄ”: przełomowy dokument o I wojnie światowej: w całości złożony z archiwalnych – stuletnich materiałów filmowych, odrestaurowanych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii do nieosiągalnego wcześniej poziomu. Jackson ukazuje ludzki wymiar historii – codzienne życie żołnierzy i ich wojenną rzeczywistość na linii frontu. Znany z epickich historii reżyser przekształca archiwalia w materiał filmowy, który mógłby zostać nakręcony współcześnie – nadaje historii ludzki wymiar, wspomina pokolenie na zawsze napiętnowane globalną wojną, jednocześnie oddając mu hołd.

Filmy w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard, ze wstępem Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza, prezentowane są w każdy poniedziałek o godz. 19:30 w kinach sieci Multikino w: Warszawie (kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.