Jeremy Irvine jako Zielona Latarnia w produkcji HBO Max

Jeremy Irvine wcieli się w rolę Alana Scott’a w produkcji HBO Max. Ten kultowy bohater z uniwersum DC jest jedną z najbardziej znanych komiksowych postaci LGBTQ+, chociaż jego seksualność znana jest dopiero od 2012 roku kiedy to potwierdzono, iż miał partnera o imieniu Sam Zhao.

Jako pierwsza postać nosząca imię Zielonej Latarni, Scott zadebiutował w 1940 roku. Przed długi czas był głównym przedstawicielem tego tytułu, do chwili gdy DC zdecydował się pójść inną drogą. Gdy Hal Jordan przejął pelerynę, Scott został ponownie przedstawiony z wyjaśnieniem, że jego postać żyła na Earth-Two, alternatywnym wszechświecie, podczas gdy Jordan na Earth-One.

W serialu pojawi się kilka przedstawicieli frakcji Zielonych Latarni, w tym Finn Wittrock jako Guy Gardner. Program zostanie napisany i wyprodukowany przez Setha Grahame-Smitha i Marca Guggenheima. Producentami wykonawczymi są Geoff Johns, Sarah Schechter, David Madden, David Katzenberg, Elizabeth Hunter i Sara Saedi.

Pierwszą aktorską adaptacją Zielonej Latarni był film Martina Campbella z 2011 roku, w którym w roli tytułowego bohatera wystąpił Ryan Reynolds. Jednak film został źle przyjęty przez krytyków i fanów i okazał się porażką kasową po tym, jak zarobił na całym świecie zaledwie 220 milionów dolarów przy budżecie 200 milionów dolarów.

Jeremy Irvine jako Zielona Latarnia w produkcji HBO Max

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu