Jennifer Hudson jako Aretha Franklin w zwiastunie filmu „Respekt”

0
Już jest oficjalny zwiastun produkcji poświęconej artystce nazywanej „Królową soulu”. Respect to film biograficzny o życiu legendarnej piosenkarki Arethy Franklin. W główną rolę wciela się zdobywczyni Oscara Jennifer Hudson. W dystrybucji kinowej powinien pojawić się 15 stycznia 2021 roku.

Respekt to prawdziwa historia o karierze czarnoskórej wokalistki, która rozpoczęła przygodę z muzyką od występów w chórze kościoła, którego pastorem był jej ojciec, by lata później stać się międzynarodową gwiazdą. Film wyreżyserował Liesi Tommy, a oprócz Hudson (wybranej do tej roli przez samą Arethę Franklin) w produkcji pojawią się m.in.: Forest Whitaker, Marlon Wayans, Audra McDonald, Queen Latifah i Mary J. Blige.

Respekt będzie zawierał tylko kultowe piosenki artystki takie jak: Say A Little Prayer; Think; (You Make Me Feel Like A) Natural Woman; You’ve Got A Friend; Dr. Feelgood; Do Right Woman, Do Right Man; Spanish Harlem; and Young, Gifted and Black. The film will also feature Ain’t No Way; Precious Lord; There’s A Fountain Filled With Blood; Amazing Grace; and Chain of Fools.

Franklin zmarła na nieoperacyjny nowotwór w wieku 76 lat w 2018 roku.  Artystka doczekała się 18 nagród Grammy, będąc nominowana 44 razy. Była też pierwszą kobietą, która została przyjęta do Rock and Roll Hall of Fame.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.