Japońskie studia udostępniają anime za darmo na YT

Część japońskich studiów animacji postanowiło połączyć siły i stworzyć kanał na serwisie YouTube, gdzie będą umieszczać odcinki anime do obejrzenia za darmo.

Należą do nich między innymi Toei Animation, Kodansha, Nippon Animation, Tezuka Productions, Shogakukan-Shueisha Productions oraz Shinei Animation. Celem jest zrzeszenie aż trzydziestu studiów i udostępnienie około trzech tysięcy różnych tytułów anime do 2022 roku.

Kanał na YouTube nosi nazwę AnimeLog i został uruchomiony w piątek przez Analyzelog – firmę specjalizującą się w cyfrowych strategiach dla przedsiębiorstw. Na razie główną grupą docelową są Japończycy, jednak planowane jest dodanie contentu z napisami w języku angielskim oraz chińskim.

Co ciekawe, część studiów ma swoje własne kanały na YouTube, jednak partnerzy uważają, że połączenie sił zapewni poszerzenie widowni i wpływów z reklam.

Powodem stworzenie AnimeLogu jest fakt problemów z nielegalnym ściąganiem odcinków animacji, przez wzgląd na brak dostępności. Na nowopowstałym kanale natomiast pojawią się tytuły jedynie z oficjalną licencją.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu