James Dean ożyje dzięki CGI w nowym filmie wojennym

0
james dean
Słynny aktor, James Dean, nieżyjący już od ponad sześćdziesięciu lat, powróci na duże ekrany dzięki technologii CGI.

Reżyserzy Anton Ernst i Tati Golykh otrzymali prawa do wykorzystania wizerunku aktora i razem z Canadian VFK, Imagine Engine i MOI Worldwide mają zamiar stworzyć „realistyczną wersję Jamesa Deana”, wykorzystując do tego filmy, w których zagrał oraz zdjęcia.

Film natomiast oparto na powieści Finding Jack – akcja rozgrywać się będzie w czasie wojny wietnamskiej i ma się inspirować prawdziwymi wydarzeniami. Będzie to opowieść o przyjaźni między mężczyzną i labradorem. James Dean pojawi się w drugiej głównej roli – głos podłoży mu inny aktor.

Opis książki głosi:

Po stracie swojej rodziny w tragicznym wypadku, Fletcher Carson dołącza do wojny wietnamskiej. Będąc w głębokiej depresji, bohater ma nadzieję umrzeć na polu bitwy, jednak w trakcie jednej z jego pierwszych misji, Fletcher ratuje ciężko rannego labradora, którym opiekuje się do czasu odzyskania przez niego sił. Pies otrzymuje imię Jack i razem z mężczyzną patroluje lasy Wietnamu. Bohater powoli odzyskuje wolę życia.

Pod koniec wojny rząd USA ogłasza, iż biorące udział w wojnie psy stanowią „nadwyżkę sprzętu wojskowego” i nie będą transportowane do domu. Ta informacja odbija się negatywnym echem wśród zszokowanych opiekunów. Fletcher wie, że jeśli opuści Jacka, sam również będzie stracony. Kiedy otrzymuje rozkaz zostawienia swojego przyjaciela, odmawia – i tak zaczyna się ich podróż.

Premierę filmu zaplanowano na 11 listopada 2020 roku.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.