Jacek Komuda opowiada o Westerplatte – spotkanie w Gdańsku

0
Porozmawiajmy o Westerplatte!

Już w najbliższą środę – 11 września – zapraszamy na spotkanie z Jackiem Komudą,
autorem premierowej książki Westerplatte.

W dyskusji weźmie również udział hm. Artur Lemański, który już od 20 lat związany jest
z Westerplatte.

Spotkanie odbędzie się w Empiku o godzinie 18:00 w Galerii Bałtyckiej (al. Grunwaldzka 141, Gdańsk Wrzeszcz).

Podczas rozmowy będziecie mogli zadać pytania, które Was nurtują oraz podyskutować z Gośćmi.

Jacek Komuda opowiada o Westerplatte - spotkanie w Gdańsku
@Fabryka Słów

Link do wydarzenia.

O Autorze:
Zawodowy pisarz i historyk. Specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej.
Jego dzieła, bez przerwy wznawiane, sprzedały się w łącznym nakładzie pół miliona egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników.

O książce:
Westerplatte, Wolne Miasto Gdańsk, 1 września 1939, godzina 5:32.
Po krótkiej, półgodzinnej walce, kapituluje polska składnica tranzytowa, zdobyta z zaskoczenia przez niemiecką kompanię szturmową wspieraną ostrzałem pancernika Schleswig-Holstein. Ostatnia placówka potwierdzająca prawa Rzeczypospolitej do Gdańska okazuje się bardzo łatwą zdobyczą. Żołnierze są nieprzygotowani do obrony, dowódcy brak woli walki. Nad koszarami zawisa złowrogi sztandar ze swastyką. Niemcy świętują szybkie przyłączenie Gdańska do Rzeszy…

Tak wyglądałaby historia obrony Westerplatte, miejsca gdzie zaczęła się II wojna światowa, gdyby nie dramatyczne decyzje i rozkazy wydane przez jednego z dowódców, który wbrew wszystkim zdecydował się walczyć. Oto książka o żołnierzach z Westerplatte. Powieść historyczna oparta na najnowszych pracach historycznych odsłaniających dramatyczne i nieznane tajemnice siedmiodniowej, bohaterskiej obrony Składnicy Tranzytowej w Gdańsku.

Komu naprawdę zawdzięczamy fakt, że placówka nie padła po pierwszym ataku? Jakie tajemnice obrony przez lata pozostawały nieodkryte? Tego wszystkiego dowiecie się z Westerplatte Jacka Komudy.