Inspirowane Lemem „Niezwyciężone” już w aplikacji Empik Go!

Pilotki statków kosmicznych, zdobywczynie obcych planet oraz nieustraszone matki, walczące z trudami codziennego życia. To właśnie one stały się bohaterkami antologii science fiction inspirowanej twórczością Stanisława Lema. Empik Go zaprosił 9 pisarek i pisarzy do stworzenia wyjątkowego zbioru opowiadań. Niezwyciężone właśnie ukazały się w modelu druku na życzenie oraz w aplikacji Empik Go jako e-book i audiobook.

Trzydzieści milionów sprzedanych egzemplarzy książek, tłumaczenia na ponad czterdzieści języków czy dziesiątki nagród literackich. To tylko kilka osiągnięć najpopularniejszego polskiego pisarza science fiction na świecie. Stanisław Lem, bo o nim mowa, jest autorem kultowych książek, m.in. Astronautów, Solaris, czy Niezwyciężonego. I to właśnie ten ostatni tytuł stał się inspiracją dla Empik Go.

W rocznicę setnych urodzin Stanisława Lema Empik Go przygotował wyjątkowy projekt, który pokazuje, że literatura może być interpretowana na wiele sposobów. „Niezwyciężone” to antologia science fiction, która powstała przy udziale dziewięciu autorek i autorów związanych z fantastyką, a także innymi gatunkami literackimi. Twórcy, zainspirowani zmodyfikowanym tytułem jednego z najsłynniejszych dzieł Lema, na specjalne zaproszenie Empik Go, przygotowali opowiadania, w których ukazali fantastyczne światy przyszłości z perspektywy postaci kobiecych. Jakub Żulczyk, Marta Kisiel, Magdalena Świerczek-Gryboś, Bartek Biedrzycki, Magdalena Kucenty, Krystyna Chodorowska, Jakub Szamałek, Romuald Pawlak i Ewa Białołęcka dzięki temu, że wywodzą się z różnych światów literackich i piszą w odmiennych nurtach i stylach, nadali zbiorowi wielowymiarowy charakter.

Każde z dziewięciu opowiadań stawia w centrum kobiety. Autorzy w różny sposób przedstawiają ich role w futurystycznym świecie, a przede wszystkim ich rosnącą siłę, która daje nadzieję na lepsze jutro. Jak we wstępie zaznaczają redaktorki antologii, Katarzyna Franus i Magdalena Świerczek-Gryboś:

(…) jedną z ról literatury science fiction jest śmiała spekulacja na temat dziejowych przełomów, których nadejście wydaje się nieuniknione. Przełomów nie tylko technologicznych czy poznawczych, lecz także społecznych i kulturowych. Każde opowiadanie zabiera czytelników w inną podróż, każde odmiennie ukazuje rosnącą siłę kobiet, przejmujących stery w najróżniejszych dziedzinach.

Niezwyciężone to wyjątkowe opowiadania, w których magia łączy się z nauką, tworząc baśnie dla dorosłych. To także kolejny tytuł oryginalny Empik Go, który ukaże się w multiformacie (książka papierowa w modelu Print on Demand dostępna na empik.com, e-book i audiobook dostępny tylko w aplikacji Empik Go).

Fragment książki:

Słowa przyjaciela kobiety, który nawet gdy był młody, sprawiał wrażenie, jakby był starszym mężczyzną. Czy jesteśmy tylko tym, co odbieramy, czy czymś jeszcze? Zastanawiałaś się kiedyś? Czy jest coś więcej, pod spodem tego całego hałasu, który wpada nam do głowy przez uszy, oczy, nos, skórę? Jeśli zamkniesz oczy i zaczniesz liczyć oddechy, szybko zrozumiesz, że pod spodem jest światło.

Antologia Niezwyciężone

Jakub Żulczyk, Marta Kisiel, Magdalena Świerczek-Gryboś, Bartek Biedrzycki, Magdalena Kucenty, Krystyna Chodorowska, Jakub Szamałek, Romuald Pawlak i Ewa Białołęcka

Grafika na okładce: Katarzyna Babis

Wydawca: Empik Go

Źródłonota prasowa
GrafikaEmpik Go
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu