„In the Heights. Wzgórza marzeń” już na DVD i BLU-RAY™

Filmowa adaptacja przebojowego, nagrodzonego czterema nagrodami Tony broadwayowskiego musicalu In the Heights. Wzgórza marzeń już na Blu-ray™ i DVD!

Aromat cafecito caliente unosi się w powietrzu niedaleko stacji metra przy 181. ulicy, gdzie istny kalejdoskop marzeń nakręca dynamiczną i zżytą społeczność. W tej właśnie dzielnicy mieszka Usnavi (Anthony Ramos), sympatyczny, obdarzony magnetyczną osobowością właściciel sklepiku. Odkłada on każdy grosz z codziennego utargu, karmiąc się nadzieją i fantazją, śpiewając o lepszym życiu.

Dzielnica Washington Heights znajduje się w najbardziej wysuniętej na północ części Manhattanu, rozciąga się na prawie 40 przecznic. To dom twórcy In the Heights – Lin-Manuela Mirandy.

Musical jest listem miłosnym do tej niesamowitej dzielnicy. To pierwszy rozdział w tak wielu opowieściach – tutaj zaczynają się amerykańskie historie.

– mówi Miranda.

Reżyser Jon M. Chu dorastał w Kalifornii, ale jako Amerykanin pierwszego pokolenia poczuł silną więź z historią przedstawioną w spektaklu.

Wiedziałem, jak to jest być dzieckiem-imigrantem i obserwować otaczającą cię społeczność.

– mówi.

Oglądając oryginalną produkcję na Broadwayu, od razu miałem przeczucie, że muszę przenieść tę historię na wielki ekran.

– dodaje reżyser.

Miranda rozpoczął prace nad musicalem In the Heights w wieku 19 lat, kiedy był na drugim roku studiów na Wesleyan University w Connecticut. Pisząc muzykę do wersji scenicznej inspirował się szeregiem stylów muzycznych – hip-hopem, salsą, R&B, popem – aby oddać różne rodzaje muzyki, które można usłyszeć podczas spaceru po Washington Heights.

in the heights

In the Heights to muzyczny portret społeczności, pełny żywych i różnorodnych piosenek – od hip-hopu przez muzykę latynoską, aż po pop i musicalowe numery. To okazja do poznania wpływów różnych kultur latynoskich, które nadal zaludniają i reprezentują Washington Heights.

Kręcenie „In the Heights” w Washington Heights było dla nas kluczowe, ponieważ historie opowiedziane w scenariuszu są nierozerwalnie złączone z tą społecznością. Muzyka wydobywała się z boomboxów na rogach, z okien mieszkań, radia w samochodach, podkreślona głośnymi silnikami samochodów i motocykli. Naprawdę czułem się tak, jak to zostało powiedziane w filmie, że ulice tętnią muzyką. Ten szum, ta energia przenikała cały film i sprawiła, że wszyscy ożyli!

–  mówi producent Anthony Bregman.

DODATEK SPECJALNY W WYDANIU DVD:

  • Paciencia y Fe: Wznieś flagę – Casting do In the Heights. Wzgórza marzeń to tylko część historii filmu. Dowiedz się, co połączyło doskonałą wielopokoleniową obsadę.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

  • Wspólne śpiewanie w In the Heights. Wzgórza marzeń: Dwie najbardziej spektakularne sceny muzyczne wzbogacone o barwne teksty w stylu karaoke. Przygotuj się na gorący śpiew i taniec!

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu