„Hyper Scape” to battle royale jednoczący graczy i streamerów Twitch.tv

0
Moda na battle royale wciąż trwa. Dlatego Hyper Scape to gra Ubisoftu, która może cieszyć się dużą popularnością wśród streamerów.

2 lipca Ubisoft ujawnił nową, dynamiczną miejską pierwszoosobową strzelaninę battle royale dystrybuowaną w modelu free-to-play. Akcja Hyper Scape, tworzonego w Ubisoft Montreal, toczy się w odległej przyszłości roku 2054, gdzie nawet stu śmiałków rusza do wirtualnego miasta Neo-Arcadia, aby wziąć udział w pełnych akcji, dynamicznych starciach o tytuł mistrzowski.

https://youtu.be/HnK6FrQkFDo

Obecnie gra jest w fazie technicznych testów, podczas których wybrani streamerzy i gracze z Ameryki Północnej i Europy do 7 lipca mogą zapoznać się z tym tytułem. Niestety obecnie nie obejmują one Polski, ale już teraz możecie sprawdzić jak prezentuje się rozgrywka zaprojektowana dla trzyosobowych drużyn jak i graczy solo, lecz dedykowany im tryb pojawi się w późniejszej fazie testu.

Hyper Scape zawiera hacki (przyznające ofensywne i defensywne umiejętności), zdolności, które gracze mogą zbierać w świecie gry tak, jak uzbrojenie. Podkładanie min, namierzanie przeciwników, ochrona drużyny wielką ścianą czy niewidzialność, aby zakraść się do wrogów – to tylko kilka przykładów hacków, które gracze mogą łączyć i szybko zmieniać. Wszystkie hacki i uzbrojenie można ulepszyć poprzez mechanikę fuzji, aby uzyskać potężniejsze wersje istniejących elementów.

W samej formule nie brakuje także nowości. Dlatego miasto, w którym toczy się gra (Neo-Arcadia) może rozpaść się na kilka sposobów. Pojawia się też niepowtarzalna mechanika echo, która promuje aktywność graczy w walce nawet, gdy ci zostaną powaleni. Na koniec starcia rozpoczyna się ekscytująca faza ostatecznej walki, podczas której na mapie pojawia się korona Hyper Scape. Gracze mają dwa sposoby na osiągnięcie zwycięstwa – muszą albo podnieść i utrzymać koronę przez 45 sekund albo być ostatnim zawodnikiem (lub drużyną) na placu boju.

Co ciekawe, już w fazie testów gra oferuje bezpłatną dziesięciostopniową przepustkę bitewną, a zdobyte przedmioty i postępy znajdą się w otwartych testach zaplanowanych na 12 lipca, a także finalnej wersji gry.

Jednak to, co szczególnie wyróżnia Hyper Scape na tle konkurencji to integracja gry z platformą Twitch tv, a co za tym idzie graczy ze streamerami. We współpracy z portalem, Ubisoft stworzył rozszerzenie Hyper Scape Crowncast, które pozwoli widzom wpływać na rozgrywkę w czasie rzeczywistym, co zapewni bezprecedensową interakcję pomiędzy streamerami i ich fanami.

Oglądający będą też mieli wpływ na walkę w czasie rzeczywistym – będą głosowali na różne wydarzenia, które wpłyną na wszystkich śmiałków, biorących udział w starciu. Może to być obniżenie ciążenia czy nieskończona amunicja. Jak twierdzi wiceprezes produktów społecznościowych na Twitch.tv, Sharmeen Browarek Chapp

Platforma Twitch jest niepowtarzalna, ze względu na interakcje w czasie rzeczywistym pomiędzy streamerami i ich fanami. Choć tradycyjnie interakcje takie ograniczały się do komentowania rozgrywki, Hyper Scape przenosi widzów do samej gry i pozwala im być aktywnymi uczestnikami. Fakt, że fani mogą teraz bezpośrednio wpływać na to, co się dzieje w grze, pomagać lub rzucać streamerom nowe wyzwania… to zupełnie nowy rodzaj rozgrywki.

https://youtu.be/IjwgpuwBE7g

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.