Hugh Laurie stworzy adaptację „Dlaczego nie Evans?” Agathy Christie

Jak donosi Deadline, trzykrotny laureat Złotego Globu i znany z roli Gregory’ego House’a aktor, Hugh Laurie, zajmie się miniserią opartą na powieści Agathy Christie Dlaczego nie Evans?

Po dziewięciu latach Hugh Laurie powróci w roli reżysera. Co więcej, ma on również zająć się scenariuszem nowej produkcji.

Książka Dlaczego nie Evans? swoją premierę miała w 1934 roku i należy do gatunku powieści detektywistycznej. Fabuła tytułu śledzi losy Bobby’ego Jonesa i jego przyjaciółki – lady Frances Derwent, którzy podczas gry w golfa znajdują umierającego człowieka, zadającego tytułowe pytanie. Dwójka bohaterów rozpoczyna amatorskie śledztwo, próbując odkryć tajemnicę stojącą za ofiarą, fotografią pięknej kobiety oraz sens wygłoszonego ostatnim tchnieniem zdania.

Nie wiemy jeszcze czy Laurie odegra także główną rolę w serialu. Produkcja ma liczyć trzy odcinki, a jej premiera powinna odbyć się w przyszłym roku.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu