Wielkimi krokami zbliża się kampania nowej gry planszowej Gniew Barbarzyńców. Nasza redakcja wzięła ją pod lupę i porządnie ograła ten tytuł. Jesteśmy w pełni gotowi, żeby podzielić się z wami naszymi wrażeniami. Dziś rozpoczynamy serię artykułów, w których przybliżymy wam świat gry, jej zasady oraz postaci samych autorów. Jesteście gotowi? Ekstra, bo właśnie rozpoczynamy miesiąc z Barbarzyńcami!

Zacznijmy od samego początku: czym jest Gniew Barbarzyńców? Gniew to planszówka w stylu ameritrash. Cechuje ją duża ilość interakcji między graczami, spora losowość, masa emocji oraz klimat inspirowany popkulturą. Autorzy nawiązują w grze do pulpowego fantasy i twórczości takich autorów jak Howard (Conan), Moorcoock (saga o Elricu), do heavy metalu (o tym więcej później) i filmów (np. King Kong). W grze znajdziecie też sporo żartów momentami całkiem niecenzuralnych, więc niektórym gra może skojarzyć się z Munkchinem dla dorosłych.

W Gniewie Barbarzyńców do walki o wieczną chwałę stanie od trzech do pięciu graczy. Bitwa potrwa od sześćdziesięciu minut przy rozgrywce trzyosobowej, do stu dwudziestu minut przy pięciu graczach.

Autorami gry jest duet z Gdańska: Jakub Lubiński oraz Krzysztof Stryjewski. To oni powołali do życia mężnych herosów i szkaradne bestie, którym w grze będziecie musieli spuścić solidny łomot. Jednak zanim przejdziemy do wrażeń z rozgrywki i wyglądu komponentów, zapoznamy was, drodzy planszówkowicze, z tłem fabularnym gry oraz z postaciami, w które przyjdzie Wam się wcielić i poprowadzić ku chwale i zwycięstwu. To jak, jesteście ciekawi gdzie stoczycie bój?

Barbarzyńskie wprowadzenie

Głęboko pośród chaotycznych fal wymiaru Limbo znajduje się Obscuria. Płaska powierzchnia tego niewielkiego świata nie zna ciszy czy spokoju, słychać tu tylko wieczny zgiełk bitew, szczęk mieczy i napinanie mięśni. Gdyż Obscuria jest miejscem, gdzie mackowaci bogowie Chaosu rekrutują swoich najpotężniejszych czempionów.

W świecie tym zębate mamutobestie przemierzają bezkresne pustkowia, podludzkie hybrydy pełzają i poskrzekują w zaginionych świątyniach z początku czasu, a okrutne demony doglądają skarbów wymarłych cywilizacji i z nudów maltretują śmiertelników. Niegodziwi czarnoksiężnicy służący Mrocznym Bogom władają nielicznymi ostojami cywilizacji i zamieszkującymi je słabeuszami, którzy są zbyt miękcy, żeby się im postawić.

Obscuria to świat silnych i walecznych. Spragnionych potęgi i chwały. To świat BARBARZYŃCÓW.

A teraz – z braku bardziej konstruktywnych rzeczy do robienia – bogowie Chaosu ogłosili igrzyska, wzywając wszystkich barbarzyńców. Ściągają oni z całej Obscurii, gotowi by podbijać i ciemiężyć, miażdżyć wrogów i wsłuchiwać się w lament ich kobiet (a także słodki brzęk grabionego złota). Ściągają ku górze, która wznosi się w centrum płaskiego świata. To tutaj, u stóp Wielkiej Góry Herosów, najpotężniejsi z najpotężniejszych stają naprzeciw siebie, by udowodnić, kto kopie tyłki najbardziej efektywnie i efektownie. Mroczni bogowie Limbo zaś przypatrują się zmaganiom herosów z obleśną uwagą. Albowiem ten, który zdominuje innych śmiałków zostanie Megaczempionem Destrukcji i ulubieńcem bogów. Jego muskularny posąg stanie wśród pretendentów z innych światów, którzy również dzierżą tytuł Megaczempiona Destrukcji!

Czy to ty staniesz się boskim wybrańcem? Czy udowodnisz, że masz gonady ze stali i skoncentrowanej epickości, a twe tricepsy nie ugną się przed żadnym wyzwaniem?

Więc chwytaj broń! Łap nałożnice i dosiądź swego wiernego wierzchowca, ponieważ na szczycie czeka wieczna chwała. Lecz pamiętaj– macki i płomienie Limbo już pną się twoim śladem! Pokonaj niebosiężne zbocza Wielkiej Góry Herosów i czające się tam podludzkie kreatury, wściekłe bestie, a także monstra spoza gwiazd i czasu! Rabuj prastare grobowce, antyczne świątynie, oraz kurhany pełne upiorów.

Spluń w twarz przeznaczeniu i pokaż środkowy palec śmierci. Stań się jednym z barbarzyńców, a cała Obscuria niech pozna twój GNIEW!

Jak sam opis wskazuje naszym zadaniem będzie walka z przeciwnikami w postaci potworów oraz innych współgraczy. W ten sposób zdobędziemy Punkty Chwały, a te z kolei przybliżą nas do zwycięstwa i zdobycia zaszczytnego tytułu Megaczempiona Destrukcji.

Z kim staniemy do walki? Poniżej przybliżymy wam sylwetki bohaterów występujących w grze. Wśród umięśnionych i rozgniewanych barbarzyńców spotkacie także piękne i bezlitosne kobiety… z naciskiem na bezlitosne.

Nieustraszeni herosi

Wrarg Wyrwiwiąz z Wilkołaczych Wąwozów

Wojownik z mroźnej Lumbagii, który tak długo tłukł łbem we wrogów, że teraz brakuje mu nie tylko piątej klepki, ale i wszystkich pozostałych. Hobby Wrarga to wyrywanie drzew i obelisków, a także zasadzanie tęgich kopniaków wszystkim, którzy stają na jego drodze!

Xura ze Stajni Wschodu, Wszystkoujeżdżająca Księżniczka

Zajadła i doświadczona wojowniczka ze stepów, która na swoim małym kudłatym wierzchowcu przemierzyła całą Obscurię, wytuptując sobie drogę do utraconego tronu!

Bongor Słoniogrzmot z Wyżyny Mglistych Gibonów

Śmiały i nieulękły grabieżca z dalekich dżungli Słoniogrzmotów Wielkich, który dla złota, kobiet i chwały rzucił wyzwanie samym Mrocznym Bogom!

Glutea Groteskowo Gruba ze Smalcowego Kurhanu

Samotna wojowniczka z Lipidocji, Krainy Otyłych Herosów, która przyrzekła, że wyżre sobie drogę do wiecznej chwały albo dostanie zgagi próbując!

Rooge Radosny Rębajło z Bagiennej Meliny

Dziarski i wiecznie bohaterski ulubieniec bogów, któremu zawsze udaje się wykaraskać z najgroźniejszych sytuacji, a także posiadacz najbardziej naoliwionych sześciopaków po tej stronie Obscurii Wielkiej!

Wszystkie opisy dotyczące gry, fabularny oraz postaci, mogliśmy dla was opublikować dzięki współpracy z jej autorami, za co serdecznie dziękujemy! Pochodzą one z prototypowej wersji instrukcji Gniewu Barbarzyńców.

Już za tydzień zaprezentujemy zdjęcia komponentów oraz opiszemy, jaką rolę będą pełniły w grze. Jeżeli chcecie śledzić losy gry na bieżąco, koniecznie obserwujcie Gniew Barbarzyńców na Facebooku. Możecie też zapisać się do listy obserwujących projekt na serwisie wspieram.to.

Niech Gniew będzie z wami!

Odpowiedz

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię