Heavymetalowi artyści na potrzeby „Doom Eternal” stworzyli chór

0
Heavy metal od zawsze towarzyszy serii Doom, lecz na potrzeby Doom Eternal, Mick Gordon stworzył chór z prawdziwych muzyków.

Jeszcze tylko nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od premiery wyczekiwanej gry Doom Eternal. Kontynuacja gry z 2016 roku nie jest tworzona jedynie w myśl „więcej, lepiej, mocniej”, ale i wprowadzi sporo nowych elementów, także w muzyce.

Mick Gordon, autor docenionej przez fanów i krytyków ścieżki dźwiękowej dla Dooma (2016) posunął się o krok dalej i postanowił stworzyć najprawdziwszy chór z heavymetalowych wokalistów. Jak widać na materiale od Bethesda Softworks, udało mu się, ponieważ do współpracy na rzecz ponad 25-letniej marki zgłosili się członkowie takich zespołów jak: Aborted, Ministry czy Static-X, którzy wystąpią w wakacje na PolandRock Festival. Artyści przyznają się do grania w klasycznego Dooma i potwierdzają, że światy muzyki metalowej i gier wideo są sobie bardzo bliskie.

Premiera gry Doom Eternal odbędzie się 20 marca na konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC na platformie Steam.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.