Gutek Film na platformie MOJEeKINO – wspiera kina studyjne

Stało się! Najdłużej działający w branży dystrybutor kina art-housowego – firma Gutek Film rozpoczyna współpracę z platformą Mojeekino.pl, wspierając w ten sposób kina studyjne!

Od ponad 25 lat GUTEK FILM zajmuje się promocją i dystrybucją światowego kina niezależnego. Przez te lata firma przybliżyła polskim widzom twórczość wielkich reżyserów i reżyserek jak: Peter Greenaway, Pedro Almodovar, Agnès Varda, Mike Leigh, Jim Jarmusch, Lynn Shelton, Derek Jarman, Park Chan-wook, Paul Cox czy Wong Kar-Wai.

W maju tego roku z inicjatywy Stowarzyszenia Kin Studyjnych powstał unikalny w skali światowej projekt platformy, mającej w założeniu działać jednocześnie jako nowoczesny serwis VOD i klasyczne kino w jednym. Mojeekino.pl skupia 42 kina z całej Polski.

Gutek Film dołączył do grona tych, którzy wspierają kina studyjne, a są to: Against Gravity; Aurora Films; Galapagos Films; Hagi Film; Mayfly; NEXT FILM; Stowarzyszenie Nowe Horyzonty; Spectator; Tongariro i Velvet Spoon.

Od ćwierć wieku Gutek Film karmi nas filmami najciekawszych twórców z całego świata. Od teraz można spodziewać się regularnych nowości od tego dystrybutora, którego logo jest doskonale znane wszystkim miłośnikom kina!

Pierwsze wyselekcjonowane tytuły to szansa, aby już po niedzieli obejrzeć na MOJEeKINO czyli w 42 kinach zrzeszonych na platformie, nagrodzony Złotą Palmą brawurowy THE SQUARE Rubena Östlunda, pozbawioną romantyzmu opowieść o Italii mistrza prowokacji Marco Belloccchio – ZDRAJCA czy kultowe DZIKIE HISTORIE w reż. Damiána Szifrona gdzie makabra, komedia i absurd mieszają się ze sobą w idealnych proporcjach.

Źródłonota prasowa
GrafikaGutek Film
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu