Gry, które pozwalają przetrwać izolację

-

Podczas kwarantanny najlepsze, co możemy zrobić dla dobra społeczeństwa, jak i nas samych, to zostać w domu. Jak w tym trudnym czasie nie „zwariować” z nudów? Eksperci z WHO podpowiadają: warto postawić na gry komputerowe. Oto przegląd 10 ciekawych tytułów, które pomogą przetrwać domową izolację.
Assassin’s Creed: Odyssey

Wielki otwarty świat, obezwładniająca oprawa wizualna, duża swoboda działania, bitwy morskie oraz miejsce i czas osadzenia akcji – antyczna Grecja. To największe zalety tej gry. Przemierzając Helladę, gracz m.in. podejmuje wybory moralne w misjach, odgrywa swoją postać w interaktywnych dialogach i awansuje na kolejne poziomy doświadczenia.

Mat. promocyjny
Frostpunk

Trwa kryzys klimatyczny. Nie dzieje się jednak w późnym XXI wieku, tylko sto lat wcześniej, w alternatywnej steampunkowej rzeczywistości. Ziemia wbrew oczekiwaniom, zamiast gotować się z przegrzania – zamarza. Gracz musi zarządzać niedużą społecznością uchodźców z okolic Londynu. Osiedlają się oni wokół opuszczonego generatora – maszyny parowej zasilanej węglem.

>>Polecamy: „Frostpunk” – recenzja gry <<
Mat. promocyjny
Plague Inc.

Tytuł mocno „na czasie”. W Plague Inc. gracz jest bakterią lub wirusem, a jego celem jest zmiecenie populacji z powierzchni ziemi. W czasach, kiedy prawdziwe statystyki zakażonych i śmiertelnych ofiar koronawirusa to codzienność, produkcja w której zbiera się więcej punktów potrzebnych do wzmocnienia śmiertelności choroby może być kontrowersyjna, ale to na pewno… niekonwencjonalna forma rozrywki.

Mat. promocyjny
Two Point Hospital

Kolejna gra w duchu obecnych czasów. Two Point Hospital to duchowy spadkobierca legendarnej produkcji Theme Hospital. Podczas rozgrywki gracz projektuje funkcjonalne szpitale, leczy nietypowe choroby i zarządza chimerycznym personelem, przy okazji tworząc dobrze rozwijającą się sieć placówek medycznych w całym mieście.

Mat. promocyjny
Dying Light

Pozostając w temacie epidemii, kolejną propozycją jest Dying Light. W tej pierwszoosobowej grze action-survival gracz pracuje dla organizacji Globalny Resort Epidemiologiczny i ląduje na ulicach miasta Harran. Akcja osadzona jest w otwartym, postapokaliptycznym świecie, który został opanowany przez krwiożercze zombie. Grający przemierza miasto zrujnowane przez epidemię tajemniczego wirusa. Szukając broni i innych zasobów, musi stawić czoła hordom zarażonych.


Mat. promocyjny
Planet Zoo

Wielotygodniowa izolacja to możliwość, aby rozpocząć przygodę z rozbudowanymi produkcjami. Przykładem jest Planet Zoo. To gra pozwalająca na stworzenie prężnie działającego ogrodu zoologicznego. Do dyspozycji gracza oddane zostają narzędzia służące do budowania wybiegów, klatek, obiektów dla odwiedzających itp. Do zoo można oczywiście sprowadzić tysiące różnych zwierząt.

>>Polecamy: „Planet Zoo” — recenzja gry <<
Mat. promocyjny
Anno 1800

To najbardziej rozbudowana odsłona sagi Anno, która rozgrywa się w niezwykłych czasach rewolucji przemysłowej, przez co daje dostęp do ciekawych fabryk, maszyn czy sprzętu. Zadaniem gracza jest zrównoważony rozwój miast oraz kontaktów handlowych z innymi faktoriami. W efekcie można obserwować satysfakcjonujące efekty – tętniące życiem miasteczka.

Mat. promocyjny
We. The Revolution

To niepowtarzalna gra narracyjna, której akcja rozgrywa się w salach sądowych i na ulicach zrewoltowanego Paryża w czasach Rewolucji Francuskiej. Gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydaje wyroki w sprawie zwykłych mieszkańców miasta, rewolucjonistów i arystokracji. Musi jednak uważać, by samemu nie stać się wrogiem rewolucji – złe decyzje mogą go kosztować, dosłownie, głowę.

>>Polecamy: „We. The Revolution” – recenzja gry <<
Mat. promocyjny
Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone to świetnie wyglądający pod względem graficznym, a także darmowy battle royale. Tytuł reprezentuje kultową serię strzelanin. W rozgrywce na olbrzymiej mapie w znanym z Modern Warfare mieście Werdańsk walkę można prowadzić w trybie solo lub w drużynach (nawet 150 graczy). Akcja rozpoczyna się od wyskoczenia z samolotu i wylądowania w wybranej przez gracza lokacji. Zadaniem jest zlikwidowanie pozostałych drużyn/osób, w czym pomocny może być zebrany po drodze ekwipunek.

Mat. promocyjny
TrackMania 2: Stadium

Na koniec gra wyścigowa, która przenosi na silnik TrackManii 2 stadionowe lokacje znane z popularnego TrackMania Nations Forever. Ponieważ pierwowzór ma miliony fanów, twórcy nie podjęli ryzyka wprowadzenia dużych zmian i zamiast tego ograniczyli się przede wszystkim do poprawek i ulepszeń. W efekcie jest tu znacznie lepsza oprawa graficzna, oferująca wyższy poziom detali i zaawansowane efekty świetlne.

Mat. promocyjny

Gry wideo to bardzo dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu w czasie izolacji spowodowanej koronawirusem. Pozwalają utrzymać kontakty z innymi ludźmi, a także wytrwać w kwarantannie.

W czasach pandemii, kiedy natłok złych i depresyjnych informacji jest bardzo wysoki i jesteśmy zmuszeni do długotrwałego pozostawania w zamknięciu, gry wideo nie tylko potrafią odciągnąć nasze myśli, ale również w sposób pozytywny zmęczyć i pomóc wyładować nagromadzone negatywne emocje. Szeroki wybór gier i ogromna ilość wirtualnych światów pozwalają praktycznie każdemu znaleźć cos dla siebie i zapewnić sobie na wiele godzin rozrywkę i odskocznię od trudów codzienności.

– ocenia Michał Gembicki, założyciel spółki gamingowej Klabater S.A.

Co ważne, po gry wideo nie trzeba wychodzić z domu. Wszystkie powyższe tytuły dostępne są w cyfrowej dystrybucji – na konsolach czy na PC. 

ŹródłoNota prasowa
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu