„Giselle” już 26 stycznia w Multikinie!

0
Jeden z najpiękniejszych baletów XIX wieku w wykonaniu najsłynniejszego zespołu baletowego świata będzie można obejrzeć w wybranych kinach sieci Multikino na żywo już w najbliższą niedzielę, 26 stycznia o godzinie 16:00.

Giselle w kinowej transmisji to nie lada gratka dla miłośników baletu. Tytuł należy do baletowej klasyki, w kolejnych wystawieniach jest od lat podziwiany na całym świecie.

26 stycznia w Multikinie to klasyczne dzieło zostanie zaprezentowane w nowej inscenizacji Aleksieja Ratmańskiego (znanego m. in. z Korsarza, którego na ekranach kin sieci można było oglądać w listopadzie 2019 roku).

@Multikino

Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do wił – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie…

Aleksiej Ratmański spojrzał na kanoniczny balet z nowej perspektywy i stworzył zachwycającą inscenizację, w której znana historia nieszczęśliwie zakochanej dziewczyny urzeka na nowo.

Zobacz Giselle na żywo, prosto z Moskwy – już w najbliższą niedzielę, 26 stycznia o godz. 16:00 w kinach sieci Multikino w: Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta i Multikino Stary Browar), Szczecinie, Warszawie (Multikino Targówek, Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy), Zabrzu.

26.01.2020 | niedziela | 16:00 | TRANSMISJA HD LIVE | nowa inscenizacja
Giselle

muzyka: Adolphe Adam

choreografia: Aleksiej Ratmański

Organizator: Multikino S.A.

Producent: Pathé Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.