“Gamedec” – zwiastun nowego RPG w futurystycznym klimacie

Gamedec to cykl powieści science fiction pióra polskiego pisarza, Sergiusza Marcina Przybyłka. Serię niedawno zaadaptowano na grę planszową, a niebawem na rynku ukaże się także gra wideo z gatunku RPG. Opublikowano nowy zwiastun produkcji.

Gamedec przenosimy się do Warsaw City końcówki XXII wieku. Świat realny mocno przeplata się z wirtualnym, co powoduje zwiększenie zapotrzebowania na usługi “growych detektywów” – gamedec. Wcielając się w postać detektywa, gracz będzie rozwiązywać zagadki kryminalne w wirtualnych światach.

Twórcy z katowickiego AnsharStudios zapewniają, że decyzje bohatera będą mieć realny wpływ na świat gry oraz charakter protagonisty. Same wybory z kolei mają być niełatwe, często lawirujące pomiędzy różnymi odcieniami szarości. Autor powieści brał udział w produkcji gry jako konsultant merytoryczny.

Gamedec trafi do sprzedaży na PC 16 września 2021 roku. Na 2022 rok zapowiadana jest premiera produkcji na konsoli Switch.

Klaudia Ciurka
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu