„Gamedec” – zwiastun nowego RPG w futurystycznym klimacie

Gamedec to cykl powieści science fiction pióra polskiego pisarza, Sergiusza Marcina Przybyłka. Serię niedawno zaadaptowano na grę planszową, a niebawem na rynku ukaże się także gra wideo z gatunku RPG. Opublikowano nowy zwiastun produkcji.

Gamedec przenosimy się do Warsaw City końcówki XXII wieku. Świat realny mocno przeplata się z wirtualnym, co powoduje zwiększenie zapotrzebowania na usługi „growych detektywów” – gamedec. Wcielając się w postać detektywa, gracz będzie rozwiązywać zagadki kryminalne w wirtualnych światach.

Twórcy z katowickiego AnsharStudios zapewniają, że decyzje bohatera będą mieć realny wpływ na świat gry oraz charakter protagonisty. Same wybory z kolei mają być niełatwe, często lawirujące pomiędzy różnymi odcieniami szarości. Autor powieści brał udział w produkcji gry jako konsultant merytoryczny.

Gamedec trafi do sprzedaży na PC 16 września 2021 roku. Na 2022 rok zapowiadana jest premiera produkcji na konsoli Switch.

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu