Florence Pugh jako jedna z ważniejszych postaci „Diuna: part 2”

Trwają rozmowy, by nominowana do Oscara Florence Pugh (Little Women, Black Widow, Midsommar) dołączyła do załogi sequlu nominowanego do Oscara filmu sci-fi Denisa Villeneuve’a Dune: Part 2. Pugh dołączyłaby do powracających członków obsady takich jak Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson i Javier Bardem.

Po raz kolejny wyreżyserowany przez Villeneuve sequel będzie kontynuowany w miejscu, w którym skończył się pierwszy film, ukazując dalszą część historii opartej na epickiej powieści science fiction Franka Herberta z 1965 roku. Obecnie w fazie przedprodukcyjnej projektu prowadzone są poszukiwania odtwórców trzech istotnych ról: cesarza Szaddama IV, Feyd-Rautha i księżniczki Irulen, córki cesarza i w książkowym oryginale narratorki opowieści. Podobno to właśnie w nią ma się wcielić Pugh.

Scenariusz do Dune: Part 2 wciąż jest w trakcie pisania, a zgodnie z informacją, aktorka czeka na najnowszą wersję roboczą. Legendary Entertainment i Warner Bros mają nadzieję rozpocząć zdjęcia tego lata, jednak Pugh ma obecnie napięty grafik, Ma bowiem potencjalnie zagrać Madonnę w nadchodzącym filmie biograficznym, a niedawno ogłoszono również, że zagra w produkcji Christophera Nolana, Oppenheimer.

Premiera Dune: Part 2 wstępnie planowana jest na 20 października 2023 roku.

Nominowany do Oscara film Dune w 2021 roku został wyreżyserowany i wyprodukowany przez Villeneuve na podstawie scenariusza, który napisał wspólnie z Jonem Spaihtsem i Ericiem Rothem. Producentami filmu są Cale Boyter, Joe Caracciolo Jr. i Mary Parent. Nagrodzony Oscarem i wielokrotnie nominowany do Oscara kompozytor Hans Zimmer odpowiedzialny jest natomiast za muzykę muzykę. Produkcja zarobiła na całym świecie ponad 400 milionów dolarów.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu