Felicity Jones i Shailene Woodley w adaptacji „Ostatniego listu od kochanka”

0
Nominowana do Oscara Felicty Jones oraz nominowana do Złotego Globu Shailene Woodley mają pojawić się w adaptacji powieści Jojo Moyes.

Jak donosi portal Deadline, aktorki podpisały kontrakty na występ w filmie, który powstanie na podstawie bestsellerowej książki Ostatni list od kochanka. Co więcej, Jones i Woodley mają także pełnić funkcję producentek wykonawczych.

Tytuł autorstwa Jojo Moyes to historia miłosna, osadzona w Londynie i Rivierze. Fabuła śledzi losy Ellie (w tej roli ma wystąpić Felicity Jones) – młodej dziennikarki, która odkrywa w archiwach listy miłosne, opowiadające historię Jennifer Stirling (Shailene Woodley) i jej romansu w 1960 roku z Anthonym O’hare. W miarę jak Ellie zagłębia się w tę opowieść, popada w obsesję nakazującą jej odnalezienie kochanków i odkrycie zakończenia tej historii.

W filmie zobaczymy także Calluma Turnera, Joe’go Alwyna, Nabhaana Rizwana i Ncutiego Gatwę. Reżyserią zajmie się pracująca przy Euforii Augustine Frizzell.

Przypomnijmy, że Ostatni list od kochanka po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2010 roku. Książka została przetłumaczona na 33 języki, a na całym świecie sprzedano jej ponad 3 miliony egzemplarzy.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.