„EVERSPACE 2” trafia na platformy PlayStation i Xbox już dziś!

Niezależny deweloper AA, firma ROCKFISH Games, ma przyjemność podzielić się swoją kosmiczną grą akcji z elementami RPG. Mowa o EVERSPACE 2, który już dziś debiutuje na PlayStation 5 i Xbox Series X|S! Dzięki ponad 100 starannie zaprojektowanym lokalizacjom fani kosmosu na obu platformach będą mieli przed sobą ekscytującą przygodę wśród gwiazd w pełnych 60 klatkach na sekundę.

Przestrzeń kosmiczna nie zna granic dla pilotów Game Passa — EVERSPACE 2 już pierwszego dnia zadebiutuje w Xbox Game Pass, ze wsparciem dla usługi Play Anywhere, która umożliwi fanom kosmosu eksplorację układów gwiezdnych zarówno na Xbox, jak i w Microsoft Store. Na Xbox Series X EVERSPACE 2 działa w 60 klatkach na sekundę, podczas gdy gracze Series S będą ograniczeni do 30 klatek na sekundę.

Na PlayStation 5 gracze EVERSPACE 2 mogą w pełni wykorzystać haptyczne wibracje kontrolera, adaptacyjne spusty i funkcje głośnika DualSense, unikalne dla tej platformy. Projektanci ROCKFISH Games połączyli rozgrywkę z reakcjami odbieranymi przez dłonie wprowadzając dodatkowe informacje zwrotne o wyczerpaniu broni i doładowania, adaptacyjne doładowanie oparte na głębokości naciśnięcia spustu oraz zaawansowane wrażenia dotykowe i dźwiękowe podczas aktywacji materiałów eksploatacyjnych, nadlatujących pociskach i wiele innych. Gracze na PlayStation 5 mogą zagrać w EVERSPACE 2 w 60 klatkach na sekundę.

Ekscytująca 30-godzinna kampania dla jednego gracza EVERSPACE 2 trafia na konsole w pełni udźwiękowiona w językach angielskim i niemieckim. Cała kampania i ponad 100 godzin misji pobocznych, operacji, wezwań pomocy, wyzwań lokalizacyjnych, zagadek i innych aktywności jest zlokalizowana w języku angielskim, brazylijskim portugalskim, czeskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, koreańskim, polskim, rosyjskim, uproszonym i tradycyjnym chińskim oraz hiszpańskim. Gra oceniana jest na poziomie 81 w serwisie Metacritic oraz na poziomie 87% na Steamie, czyli bardzo pozytywnie, a gracze mogą ją zakupić w cenie 49,99 EUR.

“Cieszymy się, że wraz z premierą Everspace 2 na Xboksie i PlayStation fani kosmicznych gier konsolowych mogą udać się do gwiazd w naszej grze akcji sci-fi z elementami  RPG. Tworzyliśmy tę przygodę przez ponad sześć lat i od początku była ona absolutnie pasjonującym projektem dla wszystkich członków zespołu” – mówi dyrektor generalny ROCKFISH Games, Michael Schade.

“Podróż dla fanów EVERSPACE 2 jeszcze się nie skończyła. Oprócz bezpłatnej aktualizacji, która pojawi się później tej jesieni, rozpoczęliśmy już prace nad sporym rozszerzeniem gry, które dostarczy więcej systemów gwiezdnych, więcej treści fabularnych, więcej postaci i, co najważniejsze, więcej łupów do zdobycia.”

Obejrzyj zwiastun premierowy konsoli EVERSPACE 2:

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu