„Ennio” w kinach od 6 lipca

6 lipca mija druga rocznica śmierci wybitnego kompozytora i twórcy muzyki filmowej – Ennio Morricone. W tym właśnie dniu do kin trafi Ennio – wyjątkowo osobisty film w reżyserii Giuseppe Torantore, zaufanego współpracownika i przyjaciela Maestra. Ennio miał światową premierę podczas zeszłorocznego MFF w Wenecji.

Ennio Morricone – laureat Honorowego Oscara, Honorowego Złotego Lwa w Wenecji, trzech Złotych Globów, sześciu Nagród BAFTA, trzech Nagród Grammy i Oscara za najlepszą muzykę do Nienawistnej Ósemki – legendarny kompozytor, którego filmografia obejmuje ponad 70 nagradzanych filmów, w tym Dawno temu w Ameryce, Cinema Paradiso, Misja czy Nietykalni. Historia jego muzyki, to historia kina.

Dokument zaprasza w podróż do życia prywatnego i artystycznego wspaniałego kompozytora. Zawiera obszerne wywiady przeprowadzone przez Tornatore z ponad 70 filmowcami i artystami, którzy byli współpracownikami i wielbicielami Morricone, takimi jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai.

Ennio to prezent dla wszystkich fanów utworów Morricone i wszystkich filmów, do których stworzył niepowtarzalną muzykę.

Źródłonota prasowa
GrafikaBest Film
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu