Elisabeth Moss jako zabójczyni z Teksasu w nowym serialu „Candy”

0
Elisabeth Moss, znana amerykańska aktorka, znów będzie miała okazję wykazać się swoimi aktorskimi umiejętnościami. Universal Content Productions zapowiedziało już stworzenie miniserialu skupiającego się na prawdziwej historii morderczyni Candy Montgomery, w którym Moss zagra główną rolę.

– Od dawna chciałam zagrać antybohaterkę – czytamy w oświadczeniu gwiazdy Podręcznej – więc kiedy zapytali mnie, czy chcę zagrać gospodynię domową z Teksasu, która, jak powiedzieliby niektórzy, uszła z morderstwem na sucho, po prostu spytałam, gdzie mam podpisać?

Akcja zapowiadanej produkcji rozgrywać się będzie w 1980 roku w Teksasie. Candy Montgomery miała kochającego męża, dobrą pracą, ładny dom na przedmieściach i dwójkę kochających dzieci, a mimo to niespodziewanie zabiła siekierą swoją przyjaciółkę z lokalnego kościoła. Serial będzie starał się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kobieta, która miała idealne życie, zdecydowała się dokonać tak straszliwej zbrodni.

Scenariusz do pilotażowego odcinka napisze Robin Veith (nominowana do nagrody Emmy za pracę nad serialem Mad Men)  która wraz z Moss, Nickiem Antoscem (The Act) i Alexem Hedlundem (The Act, Spartacus) będzie także producentem wykonawczym.